Europejskie sklepy Apple Store Online zaczynają oferować zakupy na raty

Europejskie sklepy Apple Store Online zaczynają oferować zakupy na raty

Apple Store raty

Apple ma najwyraźniej misję jak najbardziej zwiększyć sprzedaż w tym sezonie świątecznym. Można śmiało powiedzieć, że polityka sprzedaży Apple w Europie jest nieco inna od strategii w Stanach Zjednoczonych i innych krajach. Widać to wyraźnie, podczas minionego “Czarnego Piątku”. Zamiast oferowania kart upominkowych za zakupy, w Europie zaoferował tradycyjne rabaty.

Niemal każdy zauważy także, że ceny Apple w Europie są też wyższe niż w Stanach Zjednoczonych. To zapewne jest też powodem, dla którego udział w rynku iPhone’a w Polsce wciąż jest bardzo odległy i różni się od tego w Stanach. Jeśli chodzi o tablety i komputery, jest to widoczne jeszcze bardziej.

Może właśnie dlatego Apple zdecydował się rozpocząć wprowadzanie w sklepach internetowych online w Europie zakupów ratalnych.  Pierwsze takie możliwości pojawiły się już w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji i innych. Miejmy nadzieję, że opcja ta już lada dzień zawita także do Polski.

W okresie przed i okołoświątecznym (aż do 10 stycznia) Apple oferuje także możliwość nieoprocentowanych rat na wszelkie zakupy sprzętu dokonane on-line. Oferta jest możliwa przy wybraniu opcji 10 równych rat miesięcznych. Dostępne są także dłuższe okresy rat, ale są one już oprocentowane.

Ciekawe czy zmiana ta pojawi się także w Polskim sklepie Apple Store Online. Mam nadzieję że tak, gdyż wielu klientom ułatwiło by zapewne podjęcie decyzji o zakupie bez konieczności wykładania jednorazowo całej, niemałej sumy na zakup swojego wymarzonego urządzenia.

[contentblock id=1 img=gcb.png]© 2018 AppleWorld
Loading...