Facebook wprowadza samodzielną aplikację Messenger dla iPhone i iPada

Facebook wprowadza samodzielną aplikację Messenger dla iPhone i iPada

Facebook wydał właśnie nową aplikację Facebook Messenger na iPhone i iPada skoncentrowaną wyłącznie na rozmowy i wymianę wiadomości. Specjalna aplikacja umożliwia użytkownikom wysyłanie wiadomości bezpośrednio do przyjaciół, bez względu na to czy są oni przy swoim telefonie czy stronie Facebooka.
Messenger jest oddzielną aplikację, więc jednym kliknięciem dostajemy się do wiadomości lub wysłamy nową. Wiadomości są dostarczane przez system powiadomień tekstowych, więc docierają natychmiast do odbiorcy.

Z Messengera można dotrzeć do wszystkich znajomych – zarówno tych korzystających z serwisu Facebook jak i zapisanych w kontaktach telefonu. Wszystko co trzeba zrobić, to wpisać nazwisko osoby.

Aplikacja jest zintegrowana z Facebookowymi wiadomościami i usługą czatu a wszystkie rozmowy są archiwizowane w ramach toczących się rozmów na Facebooku. Aplikacja pozwala użytkownikom udostępniać swoją lokalizację i dołączać zdjęcia do rozmów. Użytkownicy nie są ograniczone do rozmowy z jedną osobą, w łatwy sposób można utworzyć rozmowę grupową.

Facebook Messenger jest bezpośrednim wyzwaniem dla innych komunikatorów, takich jak BlackBerry Messenger i oraz mającym się pojawić w iOS 5  iMessage. Podobnie jak w tamtych programach, Facebook Messenger do przesyłania danych wykorzystuje internet, co oznacza, że ​​usługa nie jest obciążona dodatkowymi kosztami operatorów za wysyłanie danych tekstowych SMS.© 2018 AppleWorld