FingerKey - aplikacja umożliwiająca odblokowanie komputera Mac za pomocą czytnika linii papilarnych Touch ID w iPhone'ie

FingerKey – aplikacja umożliwiająca odblokowanie komputera Mac za pomocą czytnika linii papilarnych Touch ID w iPhone’ie

FingerKey

W App Store pojawiła się nowa aplikacja o nazwie FingerKey, która pozwala użytkownikom komputerów Mac na odblokowanie go za pomocą czytnika linii papilarnych Touch ID w iPhone’ie 5S, 6 lub 6 Plus.

Oznacza to, że będziecie mogli się zalogować do komputera Mac za pomocą czytnika linii papilarnych iPhone’a zamiast za każdym razem wpisywać hasło. Aplikacja wykorzystuje otwartą przez Apple możliwość wykorzystywania Touch ID Apple do aplikacji firm trzecich, co wcześniej zarezerwowane było tylko do odblokowywania urządzenia i uwierzytelniania zakupów w App Store.

Aplikacja FingerKey obejmuje możliwość odblokowania wielu komputerów z odległości za pomocą 256-bitowego szyfrowania AES, a dostęp do niej jest możliwy w centrum powiadomień, w zakładce “Dzisiaj”. Aplikacja wykorzystuje połączenie Bluetooth z komputerem do przesłania prośby związanej z odblokowaniem komputera. Na komputerze także potrzebna jest element aplikacji, którą możemy pobrać ze strony aplikacji.

FingerKey jest kompatybilny z urządzeniami posiadającymi Bluetooth LE. To samo tyczy się komputera z którym będzie współpracował. Dlatego warto sprawdzić przed zakupem, czy nasze urządzenie na pewno posiada taki standard Bluetooth. Deweloper informuje aktualnie, że może wystąpić jakiś problem z działaniem aplikacji na iPhone’ie 6 i 6 Plus, choć u mnie sama kalibracja aplikacji przebiegła bez problemu. Sam problem faktycznie pojawia się w samym odblokowywaniu Maca, ale poczekam cierpliwie na zapowiadaną aktualizację do końcowej oceny.

W zeszłym roku pisaliśmy o podobnej aplikacji, która również wykorzystuje połączenie Bluetooth, pozwalając użytkownikom na odblokowanie swojego komputera Mac przez puknięcie w ekran iPhone’a.

FingerKey jest dostępna w App Store za 1,79 EUR.


© 2019 AppleWorld