Firma Apple udostępnia pierwszą wersję beta systemu iOS 11.1 dla publicznych beta testerów

Firma Apple udostępnia pierwszą wersję beta systemu iOS 11.1 dla publicznych beta testerów

Firma Apple wydała dzisiaj pierwszą publiczną wersję beta iOS 11.1 dla publicznych beta testerów, zaledwie jeden dzień po udostępnieniu jej w ręce deweloperów i nieco ponad tydzień po publicznej premierze iOS 11.

Testerzy beta, którzy zarejestrowali się w programie testów beta firmy Apple, otrzymali aktualizację iOS 11.1 beta po zainstalowaniu odpowiedniego certyfikatu na urządzeniu z iOS.

Ci, którzy chcą wziąć udział w programie testowania beta, mogą zarejestrować się na stronie testowej beta firmy Apple, która umożliwia użytkownikom dostęp do wersji beta systemów iOS, macOS i tvOS betas. Bety iOS nie zawsze są stabilne i nie powinny być instalowane na podstawowym urządzeniu.

Chociaż Apple obiecał, że niektóre ważniejsze funkcje, takie jak obsługa iCloud dla Wiadomości pojawią się w aktualizacjach beta, funkcje te nie są obecne w iOS 11.1 beta.

iOS 11.1 wydaje się wprowadzać niewielkie zmiany, skupiając się na poprawkach obecnych funkcji. Wprowadzono nową animację po dotknięciu paska stanu do przewijania w górę, a także szybszą animację odblokowania.

iOS 11 to duża aktualizacja systemu operacyjnego iOS, wprowadzająca niewielkie zmiany w wyglądzie takie jak odnowione działanie blokady ekranu, nowe Centrum Sterowania, program ARKit dla programistów, nowy sklep App Store i całkowicie zrewidowany interfejs dla iPada obejmujący obsługę doka, przeciągania i upuszczania oraz nowy przełącznik aplikacji dla lepszej niż kiedykolwiek wielozadaniowości.

Wszystkich testerów namawiam też w tym miejscu nie tylko do pobrania sobie nowej aktualizacji, ale przede wszystkim do raportowania zauważonych błędów. To o to w tym przede wszystkim chodzi. Nie tylko po to, żeby się pochwalić znajomym, że mamy już nowszą wersję iOS tylko o to, żeby dopracować ją wcześniej, a nie potem narzekać na niedociągnięcia.© 2018 AppleWorld