Firma Moment wprowadza nowy obiektyw Fisheye 14mm do iPhone'a obiecując ostre, szerokokątne ujęcia

Firma Moment wprowadza nowy obiektyw Fisheye 14mm do iPhone’a obiecując ostre, szerokokątne ujęcia

Firma Moment, znana zarówno ze swojej aplikacji Pro Camera, jak i linii profesjonalnych obiektywów do iPhone’a, zadebiutowała dziś swoim najnowszym obiektywem w ofercie – Moment Fisheye 14mm.

Wyceniony na 119,99 dolarów (choć dostępny ze zniżką przez pierwsze 48 godzin), obiektyw „Rybie oko” współpracuje z nowym iPhonem 11 firmy Apple, iPhonem 11 Pro, iPhonem 11 Pro Max i starszymi iPhone’ami korzystającymi z jednego z etui na iPhone’a firmy Moment.

Choć najnowsze iPhone’y Apple mają ultraszerokokątny obiektyw o ogniskowej 13 mm i polu widzenia 120 stopni, jest oni nieco gorszy w porównaniu do szerokokątnego aparatu ze względu na wyższą przysłonę, brak optycznej stabilizacji obrazu i mniejszą matrycę.

Obiektyw Fisheye Lens od Moment przekształca wysokiej jakości szerokokątny aparat w najnowszych iPhone’ach w ultraszerokokątny obiektyw, oferując te same ogólne możliwości, ale będąc w stanie skorzystać z lepszej technologii aparatu w szerokokątnym obiektywie.

Według producentów obiektyw typu „rybie oko” oferuje także pole widzenia 170 stopni, które jest o 30 procent szersze niż szerokokątny obiektyw iPhone’a, dzięki czemu kadr staje się jeszcze większy. Oczywiście w przypadku obiektywu typu „rybie oko” występują zniekształcenia, ale aplikacja Pro Camera na iOS zyskuje nową opcję korekcji zniekształceń w połączeniu z nowym obiektywem.

Aplikacja będzie wyposażona w suwak, który poprawi wygięcie obrazu, pozwalając uzyskać super szerokokątne zdjęcie z mniejszymi zniekształceniami. Obiektyw przykręca się bezpośrednio do obudowy Moment na iPhone’ie, ułatwiając mocowanie, odłączanie i wymianę z innymi soczewkami.

Obiektyw typu „Rybie oko” firmy Moment cechuje się podwójnie asferyczną konstrukcją, która według Moment zapewnia wyraźną ostrość od krawędzi do krawędzi, wykorzystując 15% więcej matrycy niż poprzedni obiektyw Fisheye tej firmy.

W związku z użyciem lepszego aparatu iPhone’a, zdjęcia są ostrzejsze niż z wbudowanego aparatu szerokokątnego, szczególnie w słabszych warunkach oświetleniowych, a sam obiektyw działa również w trybie nocnym.

Nowy obiektyw Moment Fisheye 14mm można kupić na stronie internetowej Moment. Przez pierwsze 48 godzin po premierze będzie dostępny za 90 dolarów, a następnie będzie wyceniony na 120 dolarów. Możliwa jest szybka wysyłka do Polski.


© 2020 AppleWorld