Google chce naprawić nieprawidłowe, jednogwiazdkowe oceny aplikacji w swoich wynikach wyszukiwania

Google chce naprawić nieprawidłowe, jednogwiazdkowe oceny aplikacji w swoich wynikach wyszukiwania

Dandelion-1-star

Google przyznał się dziś do trwającego problemu powodującego, że szereg aplikacji iPhone’a, iPada i Maca wyświetla w wynikach wyszukiwania Google błędne oceny jednogwiazdkowe i potwierdził, że poprawka powinna być wdrożona na początku przyszłego tygodnia.

“Jestem szczęśliwa, że mogę podzielić się informacją, że ciężko pracujemy nad dostarczeniem rozwiązania, a nowa poprawka została zaplanowana w następnym wydaniu, które powinno być wypuszczone na początku przyszłego tygodnia”, napisała menedżer społeczności Google Search AJ na forum wsparcia Google.

Coraz liczniejsze grono programistów zauważyło, że wyniki wyszukiwania Google podają nieprawdziwe jednogwiazdkowe oceny już od końca października, mimo w rzeczywistości wyższych niż jedna gwiazdka ocen w iTunes.

Problem wydaje się być ograniczony do aplikacji w App Store, które nie otrzymały wystarczającej ilości ocen (pięć lub więcej), aby wyświetlić średnią dla obecnej wersji, co może zająć trochę czasu aplikacjom, które mają mniejsze ilości pobrań lub częste aktualizacje.

Google community manager AJ doradza deweloperom, że jeśli nadal zobaczą gdzieś błędną ocenę w wynikach wyszukiwania po połowie przyszłego tygodnia, aby zgłosili problem na forach pomocy technicznej Google, a firma będzie go dalej badać.

Tagi:


© 2018 AppleWorld
Loading...