Google zapowiada dostęp offline do nawigacji i map w swojej aplikacji na iOS

Google zapowiada dostęp offline do nawigacji i map w swojej aplikacji na iOS

google-maps

Google ogłosił, że najnowsza wersja Google Maps dla systemu Android posiada ulepszony tryb offline, zapewniając dostęp do nawigacji i wielu innych funkcji na obszarach bez dostępu do danych komórkowych lub połączenia z internetem. Potwierdził on również, że funkcje te będą dostępne wkrótce na iOS, ale nie przedstawił konkretnego okresu publikacji.

Google Maps posiadają obecnie ograniczony dostęp do przeglądania map w trybie offline, ale ta zbliżająca się aktualizacja pozwoli użytkownikom iPhone’a na pełną nawigację, wyszukiwanie konkretnych miejsc i wyszukiwanie informacjach o miejscach, w tym godziny pracy, dane kontaktowe i oceny w trybie offline.

Offline+Maps+setup.gif

Teraz będzie można pobrać obszar świata na telefonu, aby następnym razem bez potrzeby wykorzystywania połączenia danych odnaleźć drogę czy podziemny garaż – Mapy Google nadal będą działać płynnie. Podczas gdy wcześniej można  było po prostu zobaczyć obszar mapy w trybie offline, teraz można będzie uzyskać do niego nawigację kierunkową, wyszukiwanie konkretnych miejsc i znaleźć przydatne informacje o tych miejscach.© 2018 AppleWorld