iLera Glass - nowość wśród szkieł ochronnych dla ekranów iPhone'a

iLera Glass – nowość wśród szkieł ochronnych dla ekranów iPhone’a

Published by in iGadżety on Maj 25th, 2019

Obecnie znajdziemy na rynku mnóstwo różnego rodzaju szkieł ochronnych na wyświetlacze iPhone’a. Ich ceny są bardzo zróżnicowane – tańsze i droższe. W czym zatem tkwi różnica? Odpowiedź na to pytanie starała się mi udzielić firma iLera Glass, której przedstawicieli miałem okazję poznać na targach Electronics Show, które odbyły się niedawno w Warszawie.

Co specjalnie mnie nie zaskoczyło, okazuje się, że producenci, mając nadzieję na oszczędność pieniędzy, uciekają się do tańszej produkcji, co prowadzi do pogorszenia jakości produktu końcowego i także obniżenia jego ceny. ILera postawiła jednak na jakość, tworząc szkło o stopniu twardości 9H w skali Mohsa. Wykorzystują różne technologie i metody hartowania i obróbki szkła uzyskując szkło o wysokiej wytrzymałości, wystarczająco elastyczne i stosunkowo cienkie.

Szkło ochronne iLera Glass można zdecydowanie zaliczyć do produktów premium. I nie chodzi tu tylko o cenę ponieważ na rynku znajdziemy i szkła znacznie droższe od tego. Produkt został przemyślany w każdym detalu. Eleganckie, czarne pudełko ze złotym logo buldoga to znak rozpoznawczy firmy. W środku tekturowa koperta, znów w kolorze czarnym i złotym logo. Po otwarciu docieramy do produktu.

 

W zestawie mnóstwo dodatków. Dla niektórych to już standard, ale w tanich szkłach wciąż rzadkość. W komplecie mamy ściereczkę mokrą i suchą do oczyszczenia ekranu. Dodatkowo naklejki do zebrania drobinek kurzu i dodatkowe ułatwiające montaż szkła oraz folię zabezpieczającą tył urządzenia dla tych którzy nie lubią korzystać z etui.

A jak wygląda samo szkło? Pierwsze co rzuca się w oczy i jest dla mnie największym zaskoczeniem to siateczka zabezpieczająca otwór głośnika, która jest wbudowana w szkło. Wszystkie używane do tej pory przeze mnie szkła ochronne tego nie miały. W związku z tym, że mają one swoją grubość otwór pod głośnik był miejscem gdzie non stop gromadził się kurz. W szkle iLera tego problemu nie ma i wielki plus za ten pomysł.

Samo szkło wygląda pewnie jak każde inne poza drobiazgiem o którym napisałem wyżej i czarną ramką która je otacza. Ramka ma zaokrąglone krawędzie aby lepiej przylegać do zaokrąglonych krawędzi ekranu iPhone’a X/XS.

Montaż szkła jest bardzo prosty. Szkło nakleiło się bez żadnych bąbelków powietrza i bez problemu zmieściło się w obudowę z której na codzień korzystam. Jest na moim iPhone’ie już drugi tydzień i nie zauważyłem z nim żadnych problemów. Za duży plus uznaje fakt, że nie zostają na nim ślady palców po każdym użyciu, co pozwala utrzymać telefon w estetycznym stanie. Do dnia dzisiejszego telefon mi nie upadł, więc nie jestem w stanie pod tym względem ocenić jego zdolności ochronnych.

Zainteresowanych szkłem iLera mogę odesłać na stronę firmową, na której znajdziecie również sklep internetowy. W ofercie znajdziecie szkła do wszyskich modeli iPhone’ów. Firma obecnie nie ma swojego dystrybutora w Polsce, ale wciąż go aktywnie poszukuje więc jest szansa, że w niedługim czasie będzie dostępna również w polskich sklepach.© 2019 AppleWorld