iMac Pro trafi do sprzedaży od 14 grudnia

iMac Pro trafi do sprzedaży od 14 grudnia

Published by in Mac on Grudzień 12th, 2017

Firma Apple ogłosiła dziś, że nowy komputer iMac Pro będzie dostępny w sprzedaży od czwartku, 14 grudnia. Jego ceny na polskim rynku nie są jeszcze znane, ale ceny w Stanach Zjednoczonych zaczynają się od 4 999 dolarów.

iMac Pro to wydajna, najwyższej klasy stacja robocza przeznaczona dla profesjonalnych użytkowników wymagających dużej mocy obliczeniowej w swojej pracy np. przy edycji wideo i grafiki, tworzeniu zawartości wirtualnej rzeczywistości i renderowania 3D w czasie rzeczywistym.

“iMac Pro to ogromny krok naprzód i nigdy nie było czegoś podobnego” – powiedział John Ternus, wiceprezes Apple ds. inżynierii sprzętu.

Wszystkie te komputery stacjonarne mają 27-calowy wyświetlacz Retina 5K w eleganckiej szarej obudowie. Apple dodaje do nich również szarą klawiaturę Magic Keyboard z klawiaturą numeryczną, Magic Mouse 2 i Magic Trackpad 2 w tym samym kolorze.

Apple twierdzi, że iMac Pro jest najszybszym i najpotężniejszym komputerem Mac w historii, przynajmniej do momentu wydania modularnego Mac Pro.

Urządzenia można skonfigurować aż do 18-rdzeniowego procesora Intel Xeon, do 4 TB pamięci SSD, do 128 GB pamięci ECC RAM i procesora graficznego AMD Radeon Pro Vega 64 z 16 GB pamięcią HBM2.

Wysoka wydajność jest możliwa dzięki zupełnie nowej konstrukcji termicznej, która zapewnia do 80 procent więcej wydajności chłodzenia niż tradycyjny komputer iMac. Dzięki czterem portom Thunderbolt 3 iMac Pro może sterować dwoma wyświetlaczami 5K lub czterema wyświetlaczami 4K z częstotliwością 60 Hz jednocześnie. Komputer posiada również port 10 Gigabit Ethernet, cztery porty USB-A 3.0, gniazdo kart SD i gniazdo słuchawkowe 3,5 mm. Pozostałe techniczne specyfikacje i funkcje obejmują przedni aparat 1080p, głośniki stereo, cztery mikrofony, Wi-Fi 802.11ac i Bluetooth 4.2.

Firma Apple nie podała jeszcze dokładnych informacji o cenach w konkretnych konfiguracjach.

Tagi:


© 2018 AppleWorld