Intel chce, aby porty Thunderbolt były jeszcze szybsze

Intel chce, aby porty Thunderbolt były jeszcze szybsze

Published by in Mac on Marzec 10th, 2012

Porty Thunderbolt są obecnie najszybszymi portami na rynku, a Intel już chce przyspieszyć je jeszcze bardziej i to w najbliższej przyszłości. W celu zwiększenia wydajności Thunderbolt, Intel pracuje nad obsługą magistrali PCI-Express 3.0, która będzie w stanie znacznie zwiększyć szybkość transmisji danych.

Thunderbolt istnieje na rynku ledwie rok, ale fakt, że Intel chce już dokonywać ulepszeń może oznaczać, że technologia stanie się podstawą wszystkich komputerów. Komputery z Thunderbolt komunikują się z urządzeniami wykorzystując technologię PCI-Express 2.0. Mimo że PCIe 2.0 jest niezwykle szybkie i posiada przepustowość 5 gigatransferów na sekundę, przejście do PCIe 3.0 przyniesie prędkości do 8 gigatransferów na sekundę.

Magistrala PCIe 3.0 dopiero zaczyna trafiać na rynek. Intel ogłosił niedawno swój nowy procesor Xeon E5, który integruje PCIe 3.0 w procesorze. Ponieważ jest to nowa technologia, zajmie trochę czasu, zanim inni producenci stworzą akcesoria, które będą w stanie ją wspierać. Thunderbolt został wprowadzony w 2011 roku przez Apple i Intel, a Apple użył jej w swojej linii MacBook’ów Pro. Od tego czasu technologia poszła do przodu i została ona także wprowadzona do iMac’ów i MacBook Air.© 2018 AppleWorld
Loading...