iOS 11.1 beta 2 przywraca przełącznik aplikacji 3D Touch

iOS 11.1 beta 2 przywraca przełącznik aplikacji 3D Touch

W drugiej wersji beta iOS 11.1 firma Apple ponownie wprowadziła gest 3D Touch App Switcher na urządzeniach wyposażonych w funkcję 3D Touch.

Funkcja ta została “celowo usunięta” podczas testów iOS 11 w wersji beta i nie została ponownie wdrożona przed oficjalnym wprowadzeniem publicznie iOS 11, ale szef Craig Federighi obiecał, że zostanie ona ponownie dodana w przyszłej aktualizacji iOS 11.

Gest, po raz pierwszy wprowadzony w iOS 9, umożliwia użytkownikom telefonów iPhone z 3D Touch na pociągnięcie lewej krawędzi ekranu, aby wyświetlić przełącznik aplikacji. Kiedy próbowano ten gest wykonać na wcześniejszych wersjach beta, wielu użytkowników iPhone’a było rozczarowanych, ponieważ jest to wygodna metoda przełączania się pomiędzy aplikacjami za pomocą jednego gestu. Ta sama opcja jest oczywiście możliwa poprzez podwójnie naciśnięcie przycisku Home.

iOS 11.1 beta 2 jest obecnie dostępny dla programistów i publicznych beta testerów. Nadal jest w fazie beta testów, więc jeszcze nie wiadomo, kiedy iOS 11.1 zostanie wydany publicznie. Podejrzewam, że będzie to nie wcześniej jak w listopadzie, być może wraz z premierą iPhone’a X.© 2018 AppleWorld