iOS 12 jest już zainstalowany na 46% urządzeń iOS

iOS 12 jest już zainstalowany na 46% urządzeń iOS

Nieco ponad dwa tygodnie po oficjalnej premierze, system iOS 12 jest zainstalowany na 46 procentach urządzeń z systemem iOS, wynika z danych zebranych przez firmę analityczną Mixpanel.

Wdrożenie systemu iOS 12 wkrótce wyprzedzi system iOS 11, ponieważ iOS 11 jest zainstalowany na nieco ponad 46 procentach urządzeń. W czasie pisania tego artykułu system iOS 12 był zainstalowany na 46,32% urządzeń, a system iOS 11 był zainstalowany na 46,55% urządzeń. 7,14 procent urządzeń nadal korzysta ze starszej wersji systemu iOS.

Warto zauważyć, że Apple nie wydał jeszcze oficjalnych informacji dotyczących instalacji systemu iOS 12. Dane Mixpanelu historycznie przeszacowywały własne wskaźniki Apple, ale nie były zbyt od siebie odległe. Nawet jeśli istnieje rozbieżność między Mixpanelem a rzeczywistą liczbą instalacji obliczaną przez Apple, to dane z Mixpanelu wciąż dają wgląd w wskaźniki szybkości wprowadzania nowej wersji systemu porównywalne z wskaźnikami popularności wcześniejszych wersji iOS.

Współczynnik adopcji systemu iOS 12 przekroczył wskaźnik przyjęcia systemu iOS 11 w tym samym czasie w zeszłym roku. 3 października 2017 roku czyli dwa tygodnie po wypuszczeniu systemu iOS 11, system operacyjny był zainstalowany na 38,5% urządzeń, według danych Mixpanel, prawie 8% mniej niż w przypadku 46% urządzeń z systemem iOS 12 w ciągu dwóch tygodni.

Klienci instalują system iOS 12 w podobnym czasie do wdrażania systemu iOS 10 w 2016 roku. Wtedy, po dwóch tygodniach iOS 10 był zainstalowany na 48,16% urządzeń.

Nic dziwnego, że klienci decydują się na instalację systemu iOS 12 w szybszym tempie, biorąc pod uwagę znaczną poprawę szybkości wprowadzoną wraz z aktualizacją. Na starszych urządzeniach ulepszenia wydajności mogą sprawić, że iPhone i iPad działają naprawdę znacznie szybciej.

Apple sprawił, że animacje stały się bardziej płynne i szybsze w całym systemie operacyjnym, więc dostęp do Centrum Sterowania, przewijanie w aplikacjach lub przesuwanie w górę dla wielozadaniowości jest bardziej płynne. IOS 12 zawiera także optymalizacje, gdy system operacyjny jest obciążony. Aplikacje uruchamiają się dwa razy szybciej w przypadku dużego obciążenia.

iOS 12 ma kilka błędów, takich jak problem z ładowaniem przez złącze Lightning, które nie zawsze rozpoczyna się, kiedy urządzenie jest uśpione. Nie mniej w większości przypadków jest to stabilna aktualizacja, która oferuje kilka poważnych ulepszeń na starszych urządzeniach, które mogły nieco zwolnić przy systemie iOS 11.

Tagi:

© 2020 AppleWorld