iOS 12 może umożliwić iPhonom odblokowywanie drzwi za pośrednictwem NFC

iOS 12 może umożliwić iPhonom odblokowywanie drzwi za pośrednictwem NFC

Published by in iPhone on Maj 27th, 2018

Oczekuje się, że Apple rozszerzy możliwości NFC swoich iPhone’ów poza mobilne płatności, pozwalając użytkownikom m.in. na bezpieczne odblokowanie drzwi wyposażonych w tą technologię podaje The Information. Mówi się, że firma planuje ogłosić nową funkcjonalność “w przyszłym miesiącu”, sugerując, że pojawi się ona na WWDC w ramach odsłonięcia iOS 12.

Zmiany w komunikacji NFC, które mają zostać ogłoszone w przyszłym miesiącu, mogą utorować drogę dla ludzi korzystających z iPhone’ów w innych, wrażliwych na bezpieczeństwo interakcjach. Mogą to być opłat tranzytowych i otwierania drzwi samochodowych do sprawdzania ich tożsamości w inny sposób.

Już teraz pracownicy nowego kampusu Apple w Cupertino w Kalifornii używają swoich iPhone’ów do uzyskiwania dostępu do budynków i biur, sugerując, że technologia ta została wdrożona, powiedzieli ludzie znający zagadnienie.

W raporcie zauważono również, że choć technologia Bluetooth jest już używana do zarządzania niektórymi inteligentnymi zamkami przy użyciu iPhone’ów, to NFC oferuje bezpieczniejszą metodę połączeń i uwierzytelniania, co jest ważnym czynnikiem w szczególności dla firm i agencji rządowych.

Tagi:


© 2018 AppleWorld