iOS 12 ponawianie skanowania twarzy przez Face ID na iPhone'ie X gestem "w górę"

iOS 12 ponawianie skanowania twarzy przez Face ID na iPhone’ie X gestem “w górę”

IOS 12 wprowadza dla iPhone’a X kolejną prostą, ale bardzo użyteczną funkcję związaną z Face ID. 

Właściciele iPhone’a X wiedzą, że obecnie, po nieudanej próbie rozpoznania twarzy przez Face ID iPhone’a X trzeba albo odłożyć i podnieść ponownie, albo nacisnąć boczny przycisk, aby uśpić iPhone’a i obudzić go poprzez naciśnięcie innego przycisku bocznego, lub dotknięcie wyświetlacza. Można także po niepowodzeniu kliknąć “Anuluj”, a następnie przesunąć ponownie w widoku Home palcem w górę, aby zacząć skanowanie od nowa.

W iOS 12 Apple udostępnił nieco prostszy sposób na ponowne skanowanie twarzy. Teraz, gdy metoda rozpoznawania twarzy nie powiedzie się za pierwszym razem, można ponownie przesunąć palcem w górę od dołu telefonu iPhone X, aby ponowić skanowanie przez Face ID, bez konieczności wychodzenia z tego okna. Powinno to pomóc w złagodzeniu małej, ale czasami frustrującej części odblokowywania iPhone’a X za pomocą Face ID.

Testowałem tą funkcję i choć u mnie nie wyświetla się komunikat informujący o takim geście( być może wina bety i brak polskiego tłumaczenia), to sama funkcja ponawiania faktycznie działa poprawnie.

Tagi:,


© 2019 AppleWorld