iOS 7.1 sprawia, że ​​iPhone 4 jest znacznie szybszy

iOS 7.1 sprawia, że ​​iPhone 4 jest znacznie szybszy

Published by in iPhone on Marzec 11th, 2014

iOS 7.1 na iPhone 4

We wrześniu ubiegłego roku, gdy Apple wydał iOS 7 do publicznej wiadomości, iPhone 4 był najstarszym modelem obsługiwanym przez ten system operacyjny. Jednak wielu użytkowników iPhone’a 4 narzekało, że po aktualizacji ich urządzenia stało się powolne, zawiesza się i nie odpowiada. Apple zapewne był świadomy takiego zachowania pozbawiając odgórnie użytkowników iPhone’a 4 wielu funkcji iOS 7 w tym Siri, AirDrop, AirPlay Mirroring i wiele efektów specjalnych interfejsu użytkownika, paralaksy, niektóre efekty przejrzystości i ruchome tapety.

Wczoraj, wraz z wydaniem iOS 7.1, Apple znacznie poprawił doświadczenia użytkowników iPhone’a 4 z iOS 7, choć nie do takich jakie mieli wraz z iOS 6.1.3. Według Ars Technica, widać mierzalną poprawę iOS 7.1 po wielu natywnych aplikacjach iOS, w tym prędkość z jaką otwierają się aplikacje na ekranie głównym:

Istnieje wyraźna poprawa w stosunku do iOS 7.0 we wszystkich aplikacjach, w niektórych zauważalne nawet bardziej. W kilku przypadkach, iOS 7.1 niemal dogania iOS 6.1.3, co jest imponujące biorąc pod uwagę przepaść między tymi dwoma systemami operacyjnymi w stosunku do niektórych aplikacji. Małe ulepszenia prędkości są obecne niemal w całym systemie operacyjnym, a to sprawia, że iPhone 4 stał się bardziej elastyczny niż miało to miejsce, jeśli nawet nie zawsze reaguje tak jak było to kiedyś.

Jak zauważa Ars, iOS 7.1 może okazać się ostatecznym wydaniem iOS dla iPhone’a 4, gdyż Apple na ogół usuwa wsparcie dla najstarszej generacji iPhone’ów, gdy każdego roku wypuszcza nowy system operacyjny. Ars mówi, że iOS 7.1 sprawia, że ​​doświadczenia z iPhone’em 4 są na tyle dobre, że nie jest on już “nie do zniesienia”, ale “niewątpliwe” korzystne byłoby przejście na szybszy telefon. Nie mniej wielu użytkowników na naszym profilu Facebookowym chwali najnowszą aktualizację podzielając pozytywny jej wpływ na szybkość działania iPhone’a 4.

[contentblock id=1 img=gcb.png]© 2018 AppleWorld