iOS 8.0.1 powoduje zanik sieci i problemy z Touch ID w iPhone'ie 6/6 Plus

iOS 8.0.1 powoduje zanik sieci i problemy z Touch ID w iPhone’ie 6/6 Plus

błąd w iOS 8.0.1

Apple wypuścił godzinę temu iOS 8.0.1 naprawiający kilka istniejących błędów nowo wydanego systemu iOS 8. Niestety, wygląda na to Apple wprowadził nowe błędy w wydaniu iOS 8.0.1.

Otrzymaliśmy doniesienia, że aktualizacja powoduje zanik sieci komórkowej i problemy z czujnikiem dotykowym Touch ID. Użytkownicy widzą wciąż na ekranie napis “Szukanie” lub “Brak sieci”. Ponadto, Touch ID całkowicie nie działa. Z tego co się zorientowaliśmy problem dotyczy iPhone’a 6 i iPhone’a 6 Plus – inni użytkownicy iPhone’a nie zgłaszają żadnych większych problemów.

Ponowne uruchomienie iPhone’a 6 lub 6 Plus nie poprawia wyszukiwania sieci. Niektórzy użytkownicy zgłaszają, że przywrócenie systemu iOS 8.0.1 przez iTunes lub przeprowadzenie instalacji aktualizacji przez iTunes rozwiązuje problem z siecią komórkową. Wsparcie Apple również zaleca przywrócenia iOS 8.0.1 przez iTunes w celu rozwiązania tego problemu.

Zalecamy użytkownikom iPhone’a 6 i iPhone’a 6 Plus wstrzymanie się z aktualizacją do czasu aż Apple wypuści kolejną aktualizację, rozwiązującą te problemy.

UPDATE: Apple wycofał iOS 8.0.1 ze względu na zgłaszane problemy© 2018 AppleWorld