iOS 8 w niecały tydzień już prawie na co drugim urządzeniu iOS

iOS 8 w niecały tydzień już prawie na co drugim urządzeniu iOS

iOS 8 adopcja

Mniej więcej tydzień od wydania iOS 8 jest zainstalowany na 46% urządzeń podłączonych do App Store wynika z najnowszych danych zamieszczonych na stronie wsparcia deweloperów Apple App Store. Liczby wskazują, że 49% użytkowników korzysta z iOS 7, podczas gdy 5% użytkowników jest na starszych wersjach iOS.

Jeszcze w lipcu analizy Apple pokazywały, że 90% urządzeń podłączonych do App Store używa iOS 7, 9% korzysta z iOS 6, a 2% ze wcześniejszych wersji systemu operacyjnego telefonu. W grudniu 2013 roku iOS 7 był wykorzystywany na 74 procentach urządzeń, a pod koniec miesiąca skoczył do 78 procent. Pod koniec stycznia iOS 7 wykorzystywany był na poziomie 80%, a następnie skoczył do 85% w marcu.

iOS 8 został wydany w zeszły wtorek i wniósł kilka nowych funkcji takich jak ciągłość, obsługę klawiatur zewnętrznych, interaktywne powiadomienia i więcej. Jednak spora liczba użytkowników doświadcza wielu problemów z pierwszą wersją tego systemu operacyjnego w tym zwiększone zużycie baterii, wolniej działające Wi-Fi, awarie aplikacji i wiele więcej.

Tagi:


© 2018 AppleWorld