Ipad Mini 4 może być mniejszą wersją iPada Air 2 z tym samym procesorem A9

Ipad Mini 4 może być mniejszą wersją iPada Air 2 z tym samym procesorem A9

Published by in iPad on Lipiec 27th, 2015

iPad

Czwarta generacja iPada mini może być zminiaturyzowaną wersją iPada Air 2, twierdzi japoński blog Mac Otakara. Raport twierdzi, że iPad mini 4 przyjmie niektóre te same funkcje i specyfikację techniczną jak iPad Air 2, w tym 8-megapikselową tylną kamerę iSight, ultra-cienką konstrukcję 6.1 mm i ewentualnie w pełni laminowaną powłokę antyrefleksyjną wyświetlacza.

Mac Otakara twierdzi, że Apple może wypuścić nowego iPada mini z tym samym chipem A9 co w planowanym iPadzie Air 3, co jednak kłóci się nieco z doniesieniami podanymi w zeszłym tygodniu przez Tajwański Economic Daily News, który z kolei informował, że w tym roku nie zobaczymy nowego iPada Air, oraz że iPad mini 4 może być ostatnim małym tabletem Apple, gdyż firma skoncentruje się na jego większym rozmiarze w postaci iPada Air i prawdopodobnego “iPada Pro”.

Analityk KGI Securities, Ming-Chi Kuo, który ma dobry bilans w sprawozdaniach dotyczących nadchodzących planów Apple, w wydanej notatce dla inwestorów również twierdził, że iPad 4 mini będzie zasadniczo mniejszą wersją iPada Air 2. Kuo nie wspominał w niej wtedy nic o prognozach dotyczących iPada Air 3 ani “iPada Pro”, ale wspomniał o tym drugim tablecie w poprzednich notach do inwestorów.

Wypuszczenie przez Apple trzech nowych iPadów jeszcze w tym roku – iPada Air 3, iPada mini 4 i “iPada Pro” – mogłoby pomóc firmie odbić się z pięciu kolejnych kwartałów spadku sprzedaży iPada. I choć Mac Otakara ma sporo sukcesów w raportowaniu plotek dotyczących Apple, to na obecny moment nie ma na tyle istotnych dowodów sugerujących, że wszystkie trzy tablety rzeczywiście będzie zaprezentowane jesienią tego roku.© 2018 AppleWorld