iPad Pro i iPhone X otrzymają nagrody "Wyświetlacza roku"

iPad Pro i iPhone X otrzymają nagrody “Wyświetlacza roku”

Published by in iPhone on Maj 16th, 2018

IPad Pro i iPhone X otrzymają tytuł “Wyświetlacza Roku” od The Society for Information Display (SID) podczas dorocznych pokazów branżowych, które odbędą się podczas Display Week, corocznych targów i sympozjum. 

Nagrody za wyświetlacze mają podkreślać “wysokiej jakości, innowacyjne prace, które mają miejsce w branży wyświetlaczy”. Wszyscy laureaci nagród w 2018 roku wystawiają produkty, które można było kupić w roku kalendarzowym 2017.

Dwa modele iPada Pro wydane w czerwcu 2017 roku zdobyły nagrodę za technologię wyświetlania ProMotion wprowadzoną w obu urządzeniach. ProMotion wprowadza częstotliwość odświeżania wyświetlacza 120 Hz, która ma na celu sprawić, że cała treść ruchu na ekranie jest bardziej płynna, wyraźniejsza i bardziej responsywna. Poprawia ona również wyświetlanie tekstu, przewijanie, granie, opóźnienia w Apple Pencil, wygląd filmów i wiele innych.

10,5-calowe i 12,9-calowe modele iPada Pro mają odpowiednio rozdzielczość 2224 x 1168 i 2732 x 2048, a gęstość pikseli 264 piksele na cal. Oba urządzenia obsługują również funkcję True Tone, która dostosowuje balans bieli wyświetlacza do oświetlenia otoczenia w pomieszczeniu oraz szeroką gamę kolorów P3, aby uzyskać żywe, realistyczne kolory.

IPhone X również otrzymał nagrodę “Wyświetlacza roku” za najnowszy wyświetlacz Super Retina, który pokrywa cały ekran (poza wycięciem) bez fizycznych przycisków. Jest pierwszym wyświetlaczem OLED w telefonie iPhone z obsługą HDR i True Tone.

5,8 calowy wyświetlacz Super Retina ma rozdzielczość 458 ppi i jest pierwszym panelem OLED, który pasuje do standardowego zestawu iPhone’ów, zapewniając efektowne kolory, prawdziwą czerń, współczynnik kontrastu jeden do jednego i doskonałe, systemowe zarządzanie kolorami. Wyświetlacz HDR obsługuje Dolby Vision i HDR10, które razem służą do dalszego podwyższenia jakości obrazu i treści wideo. Ponadto funkcja True Tone dynamicznie dostosowuje balans bieli wyświetlacza, aby dopasować go do otaczającego światła, zapewniając tym bardziej naturalny, przypominający papier wygląd.

Innymi urządzeniami, które również otrzymały nagrody są m.in. 70-calowy telewizor Sharp 8K LCD i nowe technologie, które obejmują Continental Automotive 3D Touch Surface (pierwszy ekran dotykowy z powierzchnią 3D na górze ekranu), bezbarwny poliamid firmy Kolon Industries ( do tworzenia elastycznych wyświetlaczy), optyczny czytnik linii papilarnych Synaptics (dla wyświetlaczy bez widocznego przycisku Home) i LGED Digital Crystal Sound OLED (głośnik zintegrowany z panelem OLED).

Wszyscy laureaci konkursu “Wyświetlacze Roku” zostaną wyróżnieni podczas ceremonii wręczenia nagród Display Week, która odbędzie się w środę, 23 maja w Convention Center w Los Angeles.© 2019 AppleWorld