iPhone 5S i 5C ma trafić do sprzedaży w Japonii od 20 września

iPhone 5S i 5C ma trafić do sprzedaży w Japonii od 20 września

iPhone 5S

CNET podsumowując raport czołowej, japońskiej gazety biznesowej Nikkei twierdzi, że zarówno iPhone 5S i iPhone 5C trafi do sprzedaży w Japonii w piątek, 20 września, czyli dziesięć dni po prezentacji urządzenia imprezie medialnej firmy Apple. Czy to oznacza że tego dnia Apple rozpocznie sprzedaż nowego telefonu?

SoftBank i KDDI (japońscy operatorzy komórkowi – przyp. autora) będą obsługiwać sprzedaż iPhone’a 5S i 5C, zgodnie z największych dziennikiem biznesowym w Japonii. […] Oprócz tradycyjnych modeli czarnych i białych, będzie oferowany nowy “złoty szampański” twierdzi gazeta. To wzmacnia powszechnie ogłaszane plotki o tej opcji kolorystycznej dla iPhone’a 5S.

5S ma posiadać ulepszony procesor i aparat, a także czytnik linii papilarnych zintegrowany z przyciskiem Home, twierdzi raport.

20 września jak się powszechnie spekuluje ma być terminem pierwszej fali sprzedaży nowych modeli iPhone’a. Apple zazwyczaj wprowadza do sprzedaży swoje nowe iPhone’y w Stanach Zjednoczonych i na kilku innych rynkach mniej więcej półtora tygodnia po ich prezentacji, więc biorąc pod uwagę premierę 10 września termin 20 września jest postrzegany przez wielu jako najbardziej prawdopodobna data startu sprzedaży.

W zeszłym roku firma Apple wprowadziła iPhone’a 5 na prezentacji 12 września, a pierwsza partia urządzeń trafiła do sprzedaży 21 września w Stanach Zjednoczonych, Australii, Kanadzie, Francji, Niemczech, Hong Kongu, Japonii, Singapurze i Wielkiej Brytanii.

[contentblock id=1 img=gcb.png]© 2018 AppleWorld