iPhone 6 i 6 Plus w czołówce benchmarków baterii, choć 6 Plus traci w testach grafiki

iPhone 6 i 6 Plus w czołówce benchmarków baterii, choć 6 Plus traci w testach grafiki

IMG_4392

Serwis AnandTech wykorzystał weekend z iPhone’em 6 i 6 Plus, dokonując porównań obu modeli z iPhone’em 5S i konkurencyjnymi telefonami z Androidem. Wyniki porównań pokazują, że iPhone 6 i iPhone 6 Plus plasują się w czołówce listy jeśli chodzi o benchmark procesora i baterii, podczas gdy iPhone 6 Plus pozostaje w tyle jeśli chodzi o wydajność grafiki ze względu na większy ekran.

67828-iphone-6-gpu

W benchmarkach kart graficznych, zobaczyliśmy dość solidną przewagę iPhone’a 6 nad konkurencją. Wydaje się dość oczywiste, że znaczący wpływ na wydajność GPU w iPhone’ie 6 Plus ma rozdzielczość 2208×1242 w której renderowane są wszystkie treści. Wydaje się to koniecznością, gdyż systemu renderowania w iOS nie można łatwo dostosować do dowolnych rozmiarów i rozdzielczości wyświetlaczy.

198715

AnandTech zbadał również żywotność baterii, zwracając uwagę, że “firmie Apple udało się zrobić coś zupełnie niesamowitego z baterią.” Nawet mniejsza 1810 mAh bateria iPhone’a 6 jest w stanie pokonać iPhone’a 5S i większość innych telefonów z systemem Android na rynku. Nie dziwi więc, że jego iPhone 6 Plus z baterią 2910 mAh zajmuje drugie miejsce za Huawei Ascend Mate 2.

67832-iphone-6-battery

Apple zaprezentował swoje nowe flagowe modele iPhone’a 6 i 6 Plus podczas niedawnej konferencji. Oba modele trafiły już do sprzedaży w pierwszych krajach, a my wciąż czekamy kiedy oficjalnie trafią do Polski.© 2018 AppleWorld