iPhone 6 ma mieć 10-megapikselowy aparat fotograficzny z przesłoną f/1.8 i ulepszonymi filtrami

iPhone 6 ma mieć 10-megapikselowy aparat fotograficzny z przesłoną f/1.8 i ulepszonymi filtrami

Published by in iPhone on Luty 4th, 2014

aparat iPhone 6

Źródła z tajwańskiego łańcucha dostaw twierdzą, że iPhone 6 będzie miał co najmniej 10-megapikselowy aparat z przysłoną f/1.8, donosi chińska strona IT168. To byłoby ulepszenie obecnej kamery iPhone’a 5S, który posiada aparat 8 megapikseli z węższą przysłoną f/2.2.

Raport twierdzi również, Apple zmieni filtry w aparacie iPhone’a 6, wymieniając hybrydowe filtry IR wykorzystywane w iPhone’ie 5S na soczewki z filtrem żywicznym produkowane przez japońską firmę JSR. JSR słynie z technologii ARTON Resins, która jest wykorzystywana w aparatach cyfrowych i kamerach wideo z matrycami CMOS. JSR twierdzi jego filtry są lżejsze i cieńsze niż porównywalne filtry IR i dają wyraźniejszy obraz ze względu na zdolność żywicy do zminimalizowania zmian kolorów czujników obrazu CMOS.

Doniesienia IT168 przeczą wcześniejszemu raportowi The China Post, który twierdził, że Apple pozostawi 8-megapikselowy czujnik w następnym iPhone’ie. Według analityków Nomura Securities, moduł kamery w iPhone’ie 6 zostanie poprawiony w innych obszarach, takich jak optyczna stabilizacja obrazu.

[contentblock id=1 img=gcb.png]© 2018 AppleWorld