IPhone 8 może być wyposażony w laser 3D w tylnej kamerze dla ulepszonego autofokusu i funkcji AR

IPhone 8 może być wyposażony w laser 3D w tylnej kamerze dla ulepszonego autofokusu i funkcji AR

Published by in iPhone on Lipiec 13th, 2017

Firma Apple pracuje nad system laserowym 3D w tylnej kamerze, który umożliwi lepszą detekcję głębi w aplikacjach opartych o rozszerzoną rzeczywistość i bardziej precyzyjny autofocus w telefonie iPhone 8 informuje firma Fast Company, powołując się na źródło z wiedzą na temat planów firmy.

IPhone 8 ma wykorzystywać system laserów emisji powierzchniowej VCSEL (vertical-cavity surface-emitting laser) w tylnej kamerze, który jak już wcześniej spekulowali analitycy może być dodany do urządzenia. Istnieją również dowody na to, że Apple pozyskuje komponenty VCSEL od firm takich jak Lumentum i Finisar.

VCSEL oferowałby szybszy i bardziej precyzyjny pomiar głębi dla celów rozszerzonej rzeczywistości oraz szybszy autofokus podczas fotografowania.

To, że firma Apple pracuje nad udoskonalonymi komponentami do obsługi rozszerzonej rzeczywistości dla iPhone’a 8 nie jest zaskoczeniem, ponieważ zapowiedź tego dał już wprowadzając ARKit dla iOS 11. Nowa technologia 3D tylnej kamery była tematem plotek już na początku listopada 2016 roku. Przecieki wskazują na zmodernizowaną, pionową kamerę dualną, co sugeruje znaczną modernizację kamery. Oczekuje się, że przednia kamera będzie zawierać nowy czujnik 3D, który umożliwiałby rozpoznawanie twarzy.

Według firmy Fast Company, system VCSEL dla tylnej kamery jest “prawdopodobnie przeznaczony” do nadchodzącego iPhone’a 8, ale jego włączenie “zależy od postępu” inżynierów Apple, którzy wprowadzają jego integrację.

Tagi:


© 2018 AppleWorld
Loading...