'IPhone 8' może się ostatecznie nazywać 'iPhone Edition'

‘IPhone 8’ może się ostatecznie nazywać ‘iPhone Edition’

Published by in iPhone on Marzec 9th, 2017

Apple może nazwać swojego iPhone’a 8, którego ma zaprezentować podobno równolegle wraz z iPhone’em 7S i iPhone’em 7S Plus na imprezie wrześniowej jako “iPhone Edition” wynika z nowego raportu japońskiej strony Mac Otakara. Nazwa podobno będzie sygnalizować, że telefon jest wyższym modelem podobnie jak Apple nazwał swoje topowe zegarki Apple Watch Edition. Linia “Edition” może być zgodna z wcześniejszymi doniesieniami, że model ten może kosztować ponad 1000 dolarów.

Raport zauważa, że Apple testuje obecnie wiele prototypów iPhone’a 8. Eksperymentalne prototypy mają różną technologię ekranu i materiały z jakich są wykonane, a niektóre z nich wykorzystują wyświetlacze LCD a inne używają wyświetlaczy AMOLED. Testowane prototypy są również bez i z przyciskiem Home. Ponadto Apple wykorzystuje je aby przetestować szkło, aluminium i białą obudowę ceramiczną.

Zgodnie z Mac Otakara, Apple stara się ocenić jakie materiały i technologie może wdrożyć do produkcji na masową skalę. Analityk KGI Securities Ming-Chi Kuo, Nikkei i Wall Street Journal donosili, że iPhone 8 będzie wyposażony w ekran OLED, podczas gdy 4,7-calowe i 5,5-calowe modele niższej klasy będą dalej posiadać wyświetlacze LCD.

Mac Okatara mówi, że z nowych funkcji jakie wdroży Apple pewny jest wyświetlacz 5-calowy, ładowanie bezprzewodowe i podwójna kamera. Wyświetlacz 5-calowy odnosi się do jego powierzchni użytkowej. Oczekuje się, że iPhone 8 będzie wykorzystywać wyświetlacz od krawędzi do krawędzi, który będzie montowany w 5,8-calowej słuchawce mniej więcej wielkości 4,7-calowego iPhone’a. 5.15 cala z 5,8 cala wyświetlacza będzie powierzchnią użyteczną. Różnica będzie wykorzystana dla szerokiego rzędu wirtualnych przycisków.

Oczekuje się, że firma z Cupertino zaprezentuje standardowe 4,7-calowe iPhone’y 7S i 5,5-calowe iPhone’y 7S Plus wraz z “iPhone Edition”. Według Mac Otakara dwa pierwsze modele trafią do sprzedaży już we wrześniu, “iPhone Edition” może trafić do sprzedaży nieco później.© 2018 AppleWorld
Loading...