iPhone SE mniej trwały niż seria 6 w testach zginania, wody i upadku

iPhone SE mniej trwały niż seria 6 w testach zginania, wody i upadku

SquareTrade-iPhone-SE-Bend-800x400

Chociaż iPhone SE rywalizuje z wydajnością iPhone’a 6S dzięki zawartym w nim najnowszym komponentom sprzętowym, to nowy film pokazuje, że najnowszy 4-calowy smartfon jest mniej wytrzymały niż jego większe 4,7-calowe i 5,5-calowe rodzeństwo, kiedy podda się go zginaniu, zanurzeniu w wodzie i upadkowi na narożnik.

Serwis pogwarancyjny SquareTrade poddał iPhone’a SE, iPhone’a 6S i iPhone’a 6S Plus serii nadmiernych ugięć, upadków i testów z wodą, a wyniki pokazują, że jego zwarta konstrukcja nie musi uczynić go bardziej wytrzymałym niż szczuplejszy 4,7-calowy i 5,5-calowy iPhone.

SquareTrade zauważył, że iPhone SE zgina się już pod ciśnieniem 160 funtów, natomiast cieńszy iPhone 6S nie zgina się nawet po przyłożeniu dodatkowych 10 funtów. Ponadto przyłożenie 178 funtów spowodowało, że iPhone SE doznał “poważnej awarii”, podczas gdy iPhone 6S Plus dopiero zaczął się wyginać.

Po zanurzeniu w pięciu stopach wody, iPhone SE całkowicie wyłączył się po mniej niż jednej minucie. Dla porównania, iPhone 6S przeżył pełne 30 minut i tylko stracił dźwięk, powiedział SquareTrade. IPhone 6s Plus przestał działać prawidłowo po 10 minutach i ostatecznie zepsuł się.

W badaniu, gdzie iPhone SE, iPhone 6S i iPhone 6S Plus zostały poddane upadkowi z wysokości sześciu stóp, wszystkie trzy smartfony uległy rozbiciu. Ale kiedy upadły na narożnik, iPhone SE rozpadł się, natomiast iPhone 6S i iPhone 6S Plus miał tylko niewielkie uszkodzenia kosmetyczne.

Wyniki nie powinny być w dużej mierze zaskakujące biorąc pod uwagę, że projekt iPhone’a SE jest praktycznie taki sam jak iPhone’a 5S, który dał porównywalne wyniki w podobnych testach ponad dwa lata temu. Jedyne różnice kosmetyczne w iPhone’ie SE to matowe fazowane krawędzie i logo Apple dopasowane kolorystycznie.

Tagi:


© 2018 AppleWorld