iPhone X będzie kosztować w Brazyli prawie 3000 złotych więcej niż w Polsce

iPhone X będzie kosztować w Brazyli prawie 3000 złotych więcej niż w Polsce

Firma Apple zaktualizowała swoje lokalne witryny internetowe, aby poinformować, że iPhone X trafi do sprzedaży się w trzech kolejnych krajach Ameryki Łacińskiej na początku grudnia.

IPhone X od 1 grudnia będzie dostępny w Kolumbii, od 7 grudnia w Chile, a dzień później, 8 grudnia w Brazylii.

Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie cena. Cena iPhone’a X o mniejszej pojemności w Brazylii będzie wynosić 6 999 brazylijskich reali co stanowi równowartość ponad 7 700 złotych w oparciu o bieżący kurs wymiany. To prawie 3000 złotych więcej niż cena tego telefonu w Polsce i ponad dwukrotnie więcej w przeliczeniu na cenę w Stanach Zjednoczonych gdzie kosztuje on 999 dolarów (6999 reali to prawie 2150 dolarów).

Ceny Apple w Brazylii są znacznie wyższe niż w Stanach Zjednoczonych. Częściowo wynikają one z 60-procentowego cła na produkty importowane o wartości do 3 000 dolarów i prawdopodobnie z innych czynników, takich jak surowsze przepisy prawa pracy.

iPhone X został wprowadzony 3 listopada w Stanach Zjednoczonych i w tym samym dniu po raz pierwszy również w Polsce. Czas realizacji zamówień na iPhone X przez stronę Apple znów uległ skróceniu i obecnie dostawa urządzeń zamówionych dziś nastąpi od 8 do 12 grudnia.

Tagi:


© 2018 AppleWorld