iPhone X i iPhone 8 ładują się do 50% w ciągu 30 minut z funkcją szybkiego ładowania

iPhone X i iPhone 8 ładują się do 50% w ciągu 30 minut z funkcją szybkiego ładowania

Choć Apple nie wspomniał tego podczas wczorajszej konferencji, zarówno iPhone X jak i iPhone 8 posiadają zdolność szybkiego ładowania, co oznacza, że oba urządzenia mogą być naładowane do 50 procent baterii w ciągu 30 minut.

Niestety, funkcja szybkiego ładowania nie jest dostępna przy użyciu standardowych akcesoriów, które są sprzedawane wraz z dwoma urządzeniami. Aby naładować baterię w taki sposób iPhone X i iPhone 8 muszą być podłączone do adapterów zasilania USB 29W, 61W lub 87W firmy Apple, które są sprzedawane wraz z obecnymi modelami MacBooków i MacBooków Pro USB-C.

W najlepszej sytuacji są zatem użytkownicy takich komputerów, którzy mogą wykorzystać posiadaną ładowarkę do szybkiego naładowania nowych iPhone’ów. Oczywiście takie zasilacze są dostępne również osobno. Najtańszym zasilaczem USB-C jest wersja 29W dla MacBooka, w cenie 249 złotych. Zasilacz 61 W USB-C dla 13-calowego MacBooka Pro wynosi 349 złotych, a zasilacz 87W USB-C dla 15-calowego MacBooka Pro wynosi 399 złotych.

Aby móc korzystać z adaptera USB-C, potrzebny jest także przewód ze złącza USB-C na Lightning. Apple wycenia je na 129 złotych za 1 metrowy kabel i 179 złotych za przewód o długości 2 metrów.

Oznacza to, że najtańsze rozwiązanie do szybkiego ładowania będzie kosztować właścicieli iPhone’ów dodatkowe 378 złotych.

Obydwa urządzenia obsługują również bezprzewodowe ładowanie za pomocą kompatybilnych z Qi komponentów do ładowania bezprzewodowego. Lista produktów dla bezprzewodowego ładowania firm Belkin i Mophie informuje, że opcja szybkiego ładowania bezprzewodowego (7,5 W) zostanie uruchomiona dzięki aktualizacji, która pojawi się w tym roku, ale nie będzie odpowiadać prędkościom szybkiego ładowania dostępnego za pośrednictwem adapteru USB-C.

Jeśli chodzi o żywotność baterii, iPhone X oferuje dwie godziny dłuższą pracę na baterii w stosunku do telefonu iPhone 7, podczas gdy iPhone 8 i 8 Plus mają ten sam czas żywotności.© 2018 AppleWorld