iPhone z potrójnym obiektywem "prawdopodobnie" w przyszłym roku

iPhone z potrójnym obiektywem “prawdopodobnie” w przyszłym roku

Published by in iPhone on Maj 7th, 2018

Taipei Times, powołując się na notatkę badawczą autorstwa analityka Yuanta Securities, Jeffa Pu twierdzi, że firma Apple prawdopodobnie wypuści na rynek w drugiej połowie przyszłego roku co najmniej jeden nowy model iPhone’a z tylną kamerą z potrójnym obiektywem.

Notatka nie zawiera żadnych dodatkowych szczegółów, ale chiński raport z Economic Daily News w zeszłym miesiącu sugerował, że system kamer będzie miał konstrukcję obiektywu 6P z 5-krotnym zoomem i co najmniej jednym 12-megapikselowym obiektywem.

Dodanie trzeciego obiektywu zapewne po raz pierwszy umożliwiłoby 3-krotne zbliżenie optyczne na iPhonie, umożliwiając użytkownikom powiększenie obrazu w wizjerze nawet o 3x bez redukcji jakości, takiej jak w zoomie cyfrowym. Modele iPhone 7 Plus, iPhone 8 Plus i iPhone X mają dla porównania 2-krotny zoom optyczny.

Tylna kamera z trzema obiektywami prawdopodobnie byłaby funkcją zarezerwowaną dla topowych iPhonów Apple, więc jeśli informacja jest dokładna, ta plotka prawdopodobnie dotyczy iPhone’a X trzeciej generacji i / lub iPhone’a X Plus.

Nowy smartfon Huawei P20 Pro jest pierwszym aparatem z tylną kamerą z trzema obiektywami, w tym 40-megapikselowym obiektywem, 20-megapikselowym monochromatycznym obiektywem i 8-megapikselowym teleobiektywem z 3-krotnym zoomem optycznym. Vlad Vovov z Verge’a powiedział, że woli kamerę P20 Pro od tych z iPhone’a X i Galaxy S9.

Dla wszystkich którzy liczą, że zmiana ta może wejść jeszcze w 2018 roku, były analityk KGI Securities, Ming-Chi Kuo, już jakiś czas temu wykluczył znaczące zmiany jakie nastąpią w obecnym systemie tylnych kamer iPhone’a X w tym roku. Zatem jeśli zmiany w aparacie, to dopiero za rok.

Tagi:


© 2019 AppleWorld