iTunes Music Store nareszcie w Polsce

iTunes Music Store nareszcie w Polsce

Wczoraj informowaliśmy, że Apple planuje uruchomienie usługi iTunes Music Store w 10 krajach Unii Europejskiej. Jednak fakt ten nastąpił niespodziewanie szybko i Apple uruchomił ją oficjalnie wczoraj i to nie w nie 10 a w 12 krajach UE, które nie korzystały z usługi wcześniej. To już oznacza, że każdy obywatel Unii Europejskiej ma teraz dostęp do iTunes Music Store. Kraje które dołączyły do tej usługi oprócz oczywiście Polski to także Bułgaria, Cypr, Czechy, Estonia, Węgry, Łotwa, Litwa, Malta, Rumunia, Słowacja i Słowenia.

Apple rozpoczął równolegle wprowadzanie w większości krajów UE kolejnej swojej usługi jaką jest iBookstore. Dostępna będzie ona także dla polskich użytkowników i innych 24 krajów w tym: Austrii, Belgii, Bułgarii, Cypru, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Grecji, Węgier, Irlandii, Włoch, Łotwy, Litwy, Luksemburga, Malty, Holandii, Norwegii, Portugalii, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Szwecji i Szwajcarii.

Kraje te mają teraz możliwość udostępniania swoich treści poprzez iTunes Connect dając firmie Apple możliwość ich dystrybucji w iTunes Store. Wcześniej autorzy mogli tylko sprzedawać swoje książki w iBookstore w USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Australii i Kanadzie.© 2018 AppleWorld