Jak chińscy pracownicy wykorzystywani są do manipulowania rankingami App Store

Jak chińscy pracownicy wykorzystywani są do manipulowania rankingami App Store

Published by in Music on Luty 5th, 2015

Naciąganie wyników App Store

Zdjęcie które pojawiło się dziś masowo w chińskich mediach społecznościowych obrazuje, jak chińscy pracownicy są wykorzystywani do manipulowania rankingami App Store.

Huxiu informuje, że zdjęcie zostało dzisiaj udostępnione przez mikro-blog pod hasłem: “Trudno być pracownikiem Top’owej aplikacji”. Zdjęcie przedstawia pracownika usadzonego przed setkami iPhone’ów   umieszczonych na stojaku, który wydaje się być specjalnie zaprojektowanym do tego celu.

216655

W pomieszczeniu wypełnionym takimi stanowiskami od jednej do drugiej strony, praca z tymi telefonami komórkowymi odbywa się na skalę przemysłową. A zadanie pracownika jest proste. Jego zadaniem jest pobieranie (i usuwanie i znów pobieranie itd) aplikacji w celu podniesienia jej pozycji w App Store, obliczanej właśnie tym ile razy aplikacja została pobrana. Jeden pracownik może służyć w ten sposób za 100 unikalnych użytkowników.

Zdjęciom towarzyszył rzekomo także cennik wzmocnienia aplikacji w rankingu. Dostanie się do TOP 10 najlepszych darmowych aplikacji kosztuje 70 000 RMB (11 200 dolarów), a utrzymanie jej w pierwszej dziesiątce kosztuje kolejne 405 000 RMB (65 000 dolarów) tygodniowo. Ceny wydają mi się trochę przesadzone, ale kto wie.

216652

Choć Apple podejmuje różne kroki w celu przeciwdziałania manipulacji w rankingach App Store, to ten sposób jest dość trudny do zidentyfikowania gdyż ciężko odróżnić ręczne pobieranie faktyczne od fałszywych.

Tagi:


© 2018 AppleWorld