Jak może wyglądać "iPhone 5" z wyświetlaczem 4-calowym

Jak może wyglądać “iPhone 5” z wyświetlaczem 4-calowym

Published by in iPhone on Maj 15th, 2012

Na początku maja serwis iLounge poinformował, że Apple rzeczywiście zamierza wprowadzić 4-calowy wyświetlacz w iPhone’ie nowej generacji, zwiększając wysokość ekranu i zachowując jego szerokość. Na podstawie tych informacji serwis MacRumors zlecił firmie projektowej Ciccarese zadanie stworzenia makiety takiego nowego urządzenia.

Jak wynika z wcześniejszych spekulacji, wyższy wyświetlacz może pozwolić Apple dodać jeszcze jeden wiersz ikon na ekranie głównym iPhone’a, wprowadzając pięć rzędów na stronę plus jeden rząd ikon przypięty w doku na dole ekranu.

Zwiększenie przekątnej wyświetlacza iPhone’a z 3,5 cala do 4 cali przy zachowaniu takiej samej szerokości jak obecny wyświetlacz dodaje około 11 mm do wysokości ekranu. Z raportu iLounge wynika, że obudowa nowego iPhone’a będzie mierzyć około 125 mm, co jest 10 mm więcej niż iPhone’a 4S. Zatem odstęp elementów powyżej i poniżej wyświetlacza pozostanie mniej więcej taki sam.

Makieta pokazuje również mniejsze złącze dokujące, o którym mówiły już różne źródła, jak również metalową pokrywę w centralnej części tylnej obudowy iPhone’a, zgodnie z doniesieniami iLounge.

Projekt Ciccarese dostarczył również interaktywną wersję 3D tej makiety, dostępną do obejrzenia tutaj (do działania wizualizacji przeglądarka internetowa musi mieć włączoną obsługę WebGL).

Należy zauważyć, że informacje iLounge są bezpośrednio sprzeczne z nieco nowszym raportem podanym przez iMore, który twierdzi, że Apple nie ma jeszcze ostatecznej koncepcji nowego iPhone’a. Zarówno iLounge jak i iMore oferowali dokładne informacje w przeszłości, a zatem okaże się, które źródło jest bliżej prawdy w tej rundzie plotek.© 2018 AppleWorld