Jak otrzymać tryb wideo "obraz w obrazie" na komputerze Mac

Jak otrzymać tryb wideo “obraz w obrazie” na komputerze Mac

screenshot-1

Jedną z ciekawszych nowych funkcji zawartych w iOS 9 jest tryb obraz w obrazie, który utrzymuje małe okno z filmem widoczne na ekranie przez cały czas. Niestety, OS X El Capitan nie ma takiego odpowiednika: można oczywiście oglądać film, który puścimy sobie jako jedno z zadań, jednak wciąż musimy uważać, żeby inne otwarte okna aplikacji go nie zasłoniły.

Mam nadzieję, że OS X 10.12 zajmie się tą kwestią, jednak w międzyczasie powstała aplikacja, która pozwala na OS X korzystać z trybu obraz w obrazie tak jak w systemie iOS 9. I to za darmo!

screenshot

Aplikacja nazywa się Helium. Wystarczy ją zainstalować, otworzyć i przeciągnąć na ekranie w miejsce, gdzie chcecie, aby była odtwarzana. Stamtąd można oglądać filmy on-line za pośrednictwem dowolnej strony internetowej – YouTube, Netflix a także otwierać lokalne pliki z komputera.

Aplikacja ma nawet kilka fajnych zaawansowanych sztuczek. Można ustawić jej transparentność, jeśli nie chcecie, aby całkowicie zasłaniała Wam część ekranu. A najlepsze jest to, że działa na wierzchu zawsze. Nawet jeśli gracie w grę, film będzie zawsze na wierzchu. Prawdziwy obraz w obrazie na komputerze Mac, bez żonglowania oknami.

Darmową aplikację możecie pobrać za tej strony.© 2018 AppleWorld