Jak powrócić z iOS 11 do iOS 10.3.3 na iPhonie i iPadzie

Jak powrócić z iOS 11 do iOS 10.3.3 na iPhonie i iPadzie

Jeśli z jakiegokolwiek powodu nie jesteście zadowoleni z iOS 11 w telefonie iPhone lub iPadzie, to jest jeszcze wyjście. Można wrócić z powrotem do iOS 10.3.3, ale możliwość powrotu jest dostępna tylko przez ograniczony czas, kiedy to Apple będzie podpisywał wcześniejsze wydanie systemu operacyjnego iOS 10.3.3.

Opiszę Wam, w jaki sposób można przejść z iOS 11 z powrotem do iOS 10 na iPhonie lub iPadzie. Do całej operacji będzie niezbędny komputer z programem iTunes, dostępu do internetu, plik systemu iOS 10.3.3 w wersji IPSW i kabel USB. Nie ma sposobu na obniżenie wersji iOS 11 bez iTunes i komputera.

Ważna uwaga: obniżenie poziomu iOS 11 do iOS 10.3.3 powoduje całkowite wyczyszczenie telefonu. Dlatego ważne jest, aby posiadać kopię zapasową, która jest kompatybilna z iOS 10 (czyli wykonaną przed aktualizacją do iOS 11) ponieważ kopia zapasowa z iOS 11 nie jest zgodna z iOS 10 lub innymi wcześniejszymi wydaniami. Jeśli macie kopię zapasową tylko w iOS 11, to zmiana wersji na iOS 10 będzie wymagała zrobienia aktualizacji do iOS 11 w celu przywrócenia danych. Jeśli zatem nie wykonywaliście wcześniej kopii zapasowej w iOS 10, lub nie macie pewności czy ją wykonywaliście nie próbujcie wracać do iOS 10 ponieważ stracicie wszystkie dane.

Zatem do dzieła.

  1. Przejdź tutaj, wybierz swoje urządzenie iOS ( jeśli jest model Global i GSM wybieramy GSM) i pobierz plik IPSW iOS 10.3.3 zapisując plik .ipsw gdzieś gdzie łatwo go zlokalizujesz, np. na pulpicie
  2. Otwórz aplikację iTunes na komputerze Mac lub Windows
  3. Korzystając z kabla USB, podłącz telefon iPhone, iPad lub iPod touch, który chcesz downgradować do komputera
  4. Wybierz urządzenie w iTunes, klikając ikonę małego urządzenia w lewym górnym rogu iTunes


  5. Teraz w sekcji podsumowania urządzenia w programie iTunes kliknij przycisk “Sprawdź uaktualnienia”, wraz z odpowiednim przyciskiem funkcyjnym. Na komputerze Mac będzie to przycisk “Option”, na komputerze PC będzie to”Shift”. Zatem trzymając “Option” lub “Shift” wciskamy “Sprawdź uaktualnienia”

  6. Wskazujemy plik ipsw naszego systemu iOS 10.3.3 pobrany w pierwszym kroku i wybieramy aktualizację do tej wersji
  7. Ekran iPhona lub iPada stanie się czarny i po chwili rozpocznie się proces instalacji, urządzenie uruchomi się wielokrotnie z paskiem postępu i logo firmy Apple
  8. Kiedy proces instalacji zakończy się, urządzenie zrestartuje się do iOS 10, proces może zająć trochę czasu, jeśli urządzenie ma dużą ilość używanej pamięci
  9. Kiedy pojawi się okno początkowe po wybraniu języka i lokalizacji urządzenie zapyta nas czy chcemy skonfigurować je jako nowe, czy też przywrócić z kopii zapasowej, wybieramy oczywiście z kopii zapasowej, aby wgrać nasze dane

Downgrade z iOS 11 do iOS 10.3.3 powinien udać się bez problemu, przy założeniu, że wybrano odpowiedni plik IPSW dla systemu iOS 10.3.3 dla urządzenia i zakładając, że firma Apple nadal podpisuje oprogramowanie systemowe. Gdy Apple przestanie podpisywać iOS 10.3.3, downgrade do iOS 11 będzie niemożliwy.

Niektórzy użytkownicy zgłaszali, że dane w programach iBooks, Notatki, Muzyka i Wiadomości mogą czasem zostać utracone z zastosowaniem podejścia opisanego powyżej. Jeśli tak się stanie, po prostu przywróćcie urządzenie z kopii zapasowej zgodnej z iOS 10.3.3.

Powodzenia !!!© 2018 AppleWorld