Jak powrócić z iOS 9 do iOS 8.4.1?

Jak powrócić z iOS 9 do iOS 8.4.1?

Downgrade z iOS 9 na iOS 8

Jak w przypadku każdego nowego systemu iOS jest wielu jego entuzjastów i drugie tyle jego przeciwników doszukujących się w nim błędów i chcących powrotu do poprzedniej wersji systemu. W związku z wieloma pytaniami otrzymywanymi codziennie przez maila lub wiadomości na FB postanowiłem zebrać to w całość i opisać całą procedurę powrotu z iOS 9 do iOS 8.4.1 dopóki Apple daje taką możliwość.

Na początek kilka rzeczy, o których warto pamiętać: zejście do niższej wersji iOS działa tylko tak długo, jak Apple będzie umożliwiał taki ruch i czas ten jest zazwyczaj krótki. Ponadto, nie można przywrócić kopii zapasowej z iTunes z nowej wersji iOS do starszej wersji iOS, więc można w ten sposób stracić część najnowszych danych. Można spróbować przywrócić kopię zapasową z iCloud, która wydaje się być nieco bardziej wyrozumiała dla wersji, ale nie ma na to gwarancji.

Zanim cokolwiek zrobicie, musicie pobrać plik z iOS 8.4.1 w postaci IPSW np. ze strony https://ipsw.me w odpowiedniej wersji dla Waszego urządzenia. Potrzebować będziecie oprócz pliku IPSW, kabel USB/Lightning i aktualną wersję iTunes na komputerze. Należy również wykonać kopię zapasową urządzenia w stanie obecnym jeśli nie została jeszcze zrobiona.

I zaczynamy:

  1. Na iPhone’ie, iPadzie lub iPodzie touch otwieramy aplikację “Ustawienia” i przechodzimy do iCloud, a następnie wyłączamy “Znajdź mój iPhone”
  2. Wyłączamy iPhone’a, iPada lub iPoda touch poprzez przytrzymanie przycisku zasilania
  3. Uruchamiamy program iTunes na komputerze
  4. Podłączamy iPhone’a, iPada, iPoda touch do komputera za pomocą kabla USB, a następnie natychmiast przytrzymujemy przycisk zasilania i Home jednocześnie przez 10 sekund, a następnie puszczamy przycisk zasilania, ale nadal trzymając przycisk Home – gdy na ekranie iTunes pojawi się wiadomość mówiąca, że urządzenie jest w trybie przywracania jesteście gotowi na rozpoczęcie procesu downgrade’u.
  5. Wybierz w iTunes urządzenie z systemem iOS i przejdźcie do ekranu “Podsumowanie”
  6. Naciśnijcie przycisk “Odtwórz iPhone’a” jednocześnie trzymając przycisk SHIFT na komputerze z systemem Windows lub cmd na komputerze Macdowngrading-ios-9-to-ios-8-4-1-1
  7. Wskażcie i wybierzcie pobrany wcześniej plik IPSW z systemem iOS 8.4.1
  8. Rozpocznie się proces pełnej instalacji, której efekt będzie widoczny na ekranie. Po skończeniu pokaże się nowe okno konfiguracji, tak ja na nowym urządzeniu

Teraz jesteście z powrotem posiadaczami systemu iOS 8.4.1, na który można przywrócić kopię zapasową urządzenia wykonaną na iOS 8.4.1, ale jak wspomniałem wcześniej, nie można przywrócić kopii zapasowej iOS 9 na urządzeniu z systemem iOS 8.4.1 z iTunes.

Pamiętajcie, że zawsze możecie znów zaktualizować iPhone’a, iPada lub iPoda touch do systemu iOS 9 w przyszłości, jeśli zmienicie zdanie. Powodzenia.© 2018 AppleWorld