Jak używać 'Instant Hotspot' na komputerze Mac z systemem OS X Yosemite

Jak używać ‘Instant Hotspot’ na komputerze Mac z systemem OS X Yosemite

Instant Hotspot

Wraz z OS X Yosemite Apple wprowadził wiele funkcji ciągłości poprawiających integrację urządzeń iOS i Mac. OS X Yosemite zawiera funkcję o nazwie Instant Hotspot, która pozwala użytkownikom na łatwiejsze korzystanie z iPhone’owych danych komórkowych na komputerze Mac lub iPadzie.

Z Instant Hotspot, nie ma już potrzeby wprowadzania hasła w celu połączenia, a bezpieczne połączenie realizowane jest poprzez wspólne konto iCloud. IPhone może być nawet w trybie uśpienia, aby zezwolić komputerowi Mac na zainicjowanie Instant Hotspot, bez konieczności dodatkowych ustawień oprócz włączonego Wi-Fi i Bluetooth.

Zanim zaczniecie musicie oczywiście mieć iOS 8.1 na swoim iPhone’ie i OS X Yosemite na komputerze Mac. Upewnijcie się również, że zarówno Mac jak i iPhone są zalogowane na tym samym koncie iCloud i sprawdźcie, czy Wasz komputer Mac obsługuje Instant Hotspot. Można to zrobić klikając w symbol  w lewym, górnym rogu paska menu, przechodząc do menu Ten Mac, klikając na Raport systemowy i klikając na szczegóły Bluetooth. Powinniście zobaczyć informacje na temat tego, czy system jest zgodny z Instant Hotspot i Handoff.

Zrzut ekranu 2014-10-23 o 21.42.34

Jeśli spełniacie powyższe warunki możecie przejść dalej.

1. Włącz Wi-Fi w telefonie iPhone (Ustawienia -> Wi-Fi) i Mac (Pasek Menu -> wifi -> Włącz Wi-Fi)

2. Włącz Bluetooth w telefonie iPhone (Ustawienia -> Bluetooth) i Mac (Pasek Menu -> Apple -> Preferencje systemowe -> Bluetooth -> włącz Bluetooth).

wifi

3. Na komputerze Mac, kliknij symbol wifi Wi-Fi  wifi w pasku menu. Nowa pozycja “Hotspot osobisty” pojawia się teraz w na górze i będzie ona nazwą Twojego iPhone’a. Po prawej stronie nazwy iPhone wyświetlana jest siła sygnału, typ sieci, oraz dostępna żywotność baterii. Kliknij na nazwę swojego urządzenia, aby rozpocząć używanie go jako Instant Hotspot dla komputera Mac.

personalhotspot5

Teraz można rozpocząć korzystanie z internetu na komputerze Mac korzystając z iPhone’a jako Hotspotu. Na komputerze Mac, Instant Hotspot między dwoma urządzeniami jest reprezentowany przez specjalną ikonę prezentującą link nad tradycyjnym symbolem Wi-Fi. Na iPhone’ie połączenie jest reprezentowane przez migający niebieski pasek, który pokazuje, że osobisty Hotspot ‘jest aktywny.

Kiedy Mac lub iPad przełączą się na połączenie Wi-Fi lub nie Mac jest podłączony do telefonu iPhone, Instant Hotspot wyłącza się automatycznie. Ta funkcja jest przeznaczona do oszczędzania baterii w iPhone’ie, ponieważ powiązane urządzenia wykorzystują większą ilość baterii.

Tyle teorii. Ja mam jednak wciąż problem z Instant Hotspot. Podobno pomaga wylogowanie się z iCloud i ponowne zalogowanie, wyłączenie bezprzewodowego dostępu do Internetu i włączenie ponownie lub nawet restart swoich urządzeń. Te kroki mogą pomóc, jeśli macie problemy z łączeniem się przy użyciu Instant Hotspot. Piszcze czy Wam się udało.© 2018 AppleWorld