Jak wykonać zrzut ekranu na iPhone X?

Jak wykonać zrzut ekranu na iPhone X?

Jak powszechnie wiadomo, iPhone X, który od piątku trafił w ręce pierwszych klientów jest pierwszym telefonem pozbawionym przycisku Home. A jak wiadomo, miał on parę zastosowań nie tylko przy wychodzeniu z aplikacji, ale też przy kilku innych funkcjach. Jak zatem zrobić zrzut ekranu w iPhone X?

IPhone X używa nowej i innej kombinacji przycisków do wykonania zrzutu ekranu. Jest to równie proste, co w przypadku wykonywania ich przy poprzednich generacjach, ale ponieważ jest całkowicie nowe, może zająć trochę czasu, zanim nowa metoda zrzutu ekranu stanie się nawykiem właścicieli iPhone’a X.

Aby wykonać zrzut ekranu iPhone’a X musicie jednocześnie nacisnąć przycisk zwiększania głośności i przycisk zasilania. Gdy zrzut ekranu powiedzie się, usłyszycie znany dźwięk kamery migawki, a następnie zobaczycie miniaturkę podglądu zrzutu ekranu w lewym dolnym rogu ekranu.

Małe ostrzeżenie: nie trzymajcie zbyt długo przycisku zasilania i zwiększania głośności, ponieważ telefon podejmie wtedy próbę wyłączenia telefonu i pokaże Wam się ekran awaryjny SOS. W przypadku jeszcze dłuższego przytrzymania tych klawiszy, system Emergency SOS pójdzie o krok dalej, a następnie uruchomi się i spróbuje zadzwonić do lokalnych służb ratowniczych, co prawdopodobnie nie jest tym, co chcielibyście zrobić wykonując zrzut ekranu. Po prostu, proste i szybkie równoczesne naciśnięcie przycisku Zasilania i Zwiększania głośności spowoduje wykonanie zrzutu ekranu bez robienia czegokolwiek innego.© 2019 AppleWorld