Jeszcze cieńsze MacBooki Air w rozmiarach 13" i 15" na WWDC 2016?

Jeszcze cieńsze MacBooki Air w rozmiarach 13″ i 15″ na WWDC 2016?

Published by in Mac on Listopad 30th, 2015

MacBook Air

Apple może przygotowywać się na wprowadzenie odnowionego MacBook’a Air podczas przyszłorocznego Worldwide Developers Conference, wynika z informacji podanych przez tajwański Economic Daily News. Jeśli Apple postanowi zorganizować imprezę w podobnym czasie jak w latach ubiegłych, to WWDC 2016 odbędzie się w czerwcu, a nowy MacBook Air trafiłby do sprzedaży w trzecim kwartale co odpowiada okresowi lipiec-wrzesień.

Nowy MacBook Air ma być jeszcze cieńszy i pojawić się w rozmiarach 13 i 15 cali. Nie jest jasne, czy pojawi się także model 11-calowy. Kolejne wyszczuplenie obudowy ma się udać poprzez “całkowicie przeprojektowane” elementy wewnętrzne związane z płytą główną, a Apple pracuje obecnie ze swoimi dostawcami nad ich rozwojem.

Gama notebooków Apple w tym roku poszerzyła się o nowego MacBooka, ultracienkie urządzenie z 12-calowym wyświetlaczem Retina, wykorzystujące procesory Intela o niskim napięciu całkowicie pozbawione wiatraka.

Wiele osób zakładało, że MacBook’i Air zostaną w pewnym momencie wycofane z rynku pozwalając MacBook’om pozostać głównym nurtem notebook’ów w ofercie firmy Apple. Informację o wprowadzeniu przeprojektowanych MacBook’ów Air można zatem uznać za nieco zaskakującą.© 2018 AppleWorld