Jony Ive współpracuje z firmą Leica nad wyjątkowym aparatem, którego sprzedaż zasili cele charytatywne

Jony Ive współpracuje z firmą Leica nad wyjątkowym aparatem, którego sprzedaż zasili cele charytatywne

leica5

Apple nie pracował nad osobnym aparatem od momentu wydania QuickTake w 1994 roku, ale nowa współpraca pomiędzy starszym wiceprezesem Apple ds. projektowania Jony Ive’em i producentem Leica daje wgląd w to, jak aparat Apple mógłby wyglądać dzisiaj.

Ive zaprojektował jedyny w swoim rodzaju Leica M Rangefinder, który ma być zlicytowany na Sotheby jako wsparcie dla fundacji Product (RED). Aparat, który wykorzystuje elegancki wygląd aluminium, został wybrany spośród ponad 561 modeli, 1000 prototypowych części i zajął 85 dni na zaprojektowanie go.

leica6

Podobnie jak wszystkie aparaty Leica M Rangefinder, model ten dysponuje pełnoklatkowym 24-megapikselowym sensorem, 3-calowym ekranem LCD oraz posiada możliwość nagrywania filmów HD 1080p. Standardowo model ten kosztuje 7 000 dolarów, ale wersja Ive może przynieść trochę więcej.

leica7

Aparat będzie sprzedany w drodze licytacji za pośrednictwem serwisu Sotheby 23 listopada, wraz z szeregiem innych produktów, w tym złotymi słuchawkami EarPods, które również zostały zaprojektowane przez Ive. Wpływy trafią na konto Product (RED), wieloletniego partnera firmy Apple. Apple zebrał od 2006 roku na cele charytatywne ponad 65 milionów dolarów ze sprzedaży produktów opatrzonych logiem(PRODUCT) RED.

[contentblock id=1 img=gcb.png]© 2018 AppleWorld