Kolejna koncepcja iOS 12 z widżetami na ekranie blokady iPhone'a

Kolejna koncepcja iOS 12 z widżetami na ekranie blokady iPhone’a

Published by in iPhone on Maj 27th, 2018

Zobaczcie tą nową koncepcję iOS 12 stworzoną przez Filipe Espósito, która zmienia wygląd ekranu blokady iPhone’a w “komplikacje”, podobne do tych jakie możemy zobaczyć na Apple Watch.

Chciałbym zobaczyć “komplikacje” (lub widżety) Apple Watch na innych urządzeniach. W zegarku użytkownik może wybrać “komplikacje” pojawiające się wkrótce po włączeniu ekranu zegarka i wyświetlać szybkie informacje o niektórych aplikacjach, takich jak pogoda, giełda lub przypomnienia. Na iPhonie te narzędzia mogą zostać dodane do ekranu blokady systemu zgodnie z wyborem użytkownika, albo nawet jako sugestia Siri. Dla posiadaczy iPhone’a X (i innych które zostaną wydane z ekranem OLED), byłby również tryb “zawsze włączony”, który wyświetla te informacje na czarnym tle, aby oszczędzać baterię.

Espósito sugeruje, że po dotknięciu ekranu inne elementy i tło znikną. Powiadomienia z aplikacji mogą być zgrupowane, a funkcja Force Touch rozszerzy widżet/komplikację, aby wyświetlić dodatkowe informacje.

Inne pomysły związane z iOS 12 obejmują nowy wskaźnik głośności, który nie zaciemnia treści. Na iPhone’ie X mógłby pojawić się w lewym górnym rogu ekranu podczas zmiany głośności.

Tagi:


© 2018 AppleWorld