Kolejny raport twierdzi, że iPhone X drugiej generacji i iPhone X Plus będą wspierać Apple Pencil

Kolejny raport twierdzi, że iPhone X drugiej generacji i iPhone X Plus będą wspierać Apple Pencil

Zgodnie z tajwańską publikacją Economic Daily News, iPhone X drugiej generacji i szeroko oczekiwany 6,5-calowy model nazwany iPhone X Plus będzie zgodny z Apple Pencil.

Raport, powołując się na “wtajemniczonych w branżę” twierdzi, że wsparcie Apple Pencil będzie ograniczone do modeli OLED, co oznacza, że nadchodzący tańszy, 6,1-calowy iPhone firmy Apple z wyświetlaczem LCD nie będzie działał z narzędziem do rysowania. Tajwańska firma badawcza TrendForce udostępniła te same prognozy na początku tego tygodnia.

Apple Pencil wprowadzono na rynek w listopadzie 2015 roku wraz z oryginalnym iPadem Pro o przekątnej 12,9 cala i współpracuje on ze wszystkimi pozostałymi modelami iPada Pro wydanymi od tego czasu. W marcu ubiegłego roku Apple rozszerzył kompatybilność narzędzia o nowego iPada szóstej generacji, tańszy 9,7-calowy model skierowanym do uczniów i szkół.

Jeśli te pogłoski okażą się prawdziwe, Apple po raz pierwszy wypuści iPhone’a z wsparciem rysika w 11-letniej historii tego urządzenia.

Przy prezentacji pierwszego iPhone’a w 2007 roku współzałożyciel firmy Apple, Steve Jobs, powiedział, że “nikt nie chce rysika” ze smartfonem i Apple podtrzymał tę semantykę, twierdząc, że rysik firmy Apple jest narzędziem do rysowania. Minęło już ponad dekadę, odkąd Jobs wygłosił ten komentarz i teraz wszystko się może zmienić.

Nie jest jasne, czy Apple wyda mniejszą wersję Apple Pencil dla iPhone’a, ponieważ obecna wersja może być raczej nieporęczna do użycia z telefonem. Apple nie zaktualizował jeszcze wyglądu Apple Pencil od czasu jego wypuszczenia trzy lata temu.

Rysik do urządzenia mobilnego to nic nowego, ale tylko garstka obecnych smartfonów taki posiada, w tym Samsung Galaxy Note z S Pen, który można wykorzystać do rysowania na ekranie, odręcznych notatek, opisywania dokumentów i innych.

Oczekuje się, że Apple zaprezentuje trzy nowe iPhone’y podczas wrześniowej konferencji w Steve Jobs Theatre, a wsparcie Apple Pencil będzie z pewnością główną nowością, jeśli okaże się prawdą. Możliwe jest również, że zobaczymy również nowy Apple Pencil.© 2019 AppleWorld