Kup własny zestaw do Google Street View

Kup własny zestaw do Google Street View

Czy wciąż jesteście pod wrażeniem Google Street View? My tak. Można obejrzeć fasadę hotelu, zanim jeszcze zarezerwujemy w nim pokój, można chodzić ulicą na której zobaczyliście sklep, a którego nazwa wypadła Wam z głowy, można też wędrować po dalekich miastach w których być może nigdy nie będziemy.

Ale teraz możesz stworzyć własne Street View, z tą kamerą i zestawem oprogramowania od DIY Streetview.

Zestawy składa się z pudełka zawierającego sześć kamer, które nagrywają do banku pamięci kart SD. Połączone panoramiczne obrazy maja rozmiar 7500 x 3750 pikseli, a ich kąt pokrycia wynosi 360˚ i 160˚, co jak czytamy na stronie DIY daje 90% pokrycia i mniejszy nadir (martwy punkt) niż z kamer własnych Google.

Istnieją też inne sztuczki. Odbiornik GPS rejestruje kierunek nagrywania kamery, a nachylenie boxa jest również rejestrowane w taki sposób, że zdjęcia mogą być w całości ustabilizowane w oprogramowaniu, kiedy wrócisz do domu. Powinno to być realną pomocą, jeśli do nagrywania używasz np. roweru.

Zestaw ma wszystko, czego potrzebujesz, w tym 12V kabel zasilania do samochodu, (lub przynajmniej akumulatora samochodowego w plecaku), oprogramowanie, którym będziecie mogli łączyć zdjęcia razem i pokazywać wyniki w przeglądarce internetowej. To może być też świetny sposób na reklamę wycieczek i prezentowanie własnych, niestandardowych tras.

Tylko jest jeden minus: cena. Nikt jej nie podaje. Jeśli chcecie kupić taki zestaw musicie skontaktować się ze sprzedawcą, co zawsze oznacza jedno: jeśli nie macie wielkich umiejętności przetargowych cena nie będzie zbyt niska.

 © 2018 AppleWorld
Loading...