Luka w iOS 9.3.1 pozwala na dostęp do zdjęć i kontaktów na iPhone'ie

Luka w iOS 9.3.1 pozwala na dostęp do zdjęć i kontaktów na iPhone’ie

luka ios9.3.1

Portale internetowe poświęcone Apple zawładnął dziś film rzekomo pokazujący lukę w iOS 9.3.1, która pozwala każdemu na dostęp do zdjęć i kontaktów na zablokowanym iPhone’ie bez konieczności podawania hasła.

Film na YouTube’ie, opublikowany przez Jose Rodriguez i po raz pierwszy zauważony przez The Daily Dot, przedstawia użytkownika który wykorzystując Siri w serii stosunkowo prostych kroków, z których jeden obejmuje 3D Touch, który jest ograniczony wyłącznie do urządzeń iPhone 6S i 6S Plus.

Procedura rozpoczyna od wywołania Siri na zablokowanym telefonie poprzez przytrzymanie przycisku Home lub za pomocą funkcji “Hej, Siri”, a następnie prośbę do niej o zainicjowanie przeszukiwania Twittera. Kiedy zostają zwrócone wyniki wyszukiwania obejmujące dane kontaktowe takie jak adres e-mail, gest 3D Touch użyty jest do przywołania szybkiego menu. Klikając “Dodaj do istniejącego”, wywołuje on listę kontaktów w telefonie. Po wybraniu kontaktu, możemy zdecydować się, aby dodać zdjęcie do wpisu, a wtedy biblioteka zdjęć w telefonie również jest swobodnie dostępna.

Usterka ma zastosowanie tylko wówczas, gdy właściciel iPhone’a zezwolił wcześniej Siri na dostęp do informacji o koncie Twitter, a także do kontaktów lub zdjęć. Użytkownicy zaniepokojeni luką mogą chronić się poprzez zapewnienie, że dostęp Siri do Twittera i zdjęć jest wyłączony. W urządzeniu, wystarczy przejść do opcji Ustawienia -> Prywatność -> Twitter i jeśli Siri znajduje się na liście, wyłączcie dostęp. Podobnie w Prywatność -> Zdjęcia i wyłączyć dostęp Siri.© 2018 AppleWorld