Microsoft kończy wsparcie Windows Phone po latach walki z iPhone'em i Androidem

Microsoft kończy wsparcie Windows Phone po latach walki z iPhone’em i Androidem

Microsoft kończy dziś wsparcie systemu Windows Phone 8.1, co oznacza całkowite zakończenie ery “Windows Phone”.

Microsoft wypuścił Windows Phone w 2010 roku, a w ciągu trzech lat stał się trzecim pod względem popularności systemem operacyjnym na świecie. Ale platforma po prostu nie mogła konkurować z takimi firmami jak Apple i Google gdyż już w tym roku iOS i Android stanowił łącznie 99,6% udziału w rynku.

Microsoft nadal sprzedaje nieliczną liczbę najczęściej niskobudżetowych smartfonów  z systemem operacyjnym Windows 10 Mobile, ale w ostatnich miesiącach platforma ta otrzymała jedynie niewielkie zmiany, ponieważ firma z Redmond skoncentrowała się na “inteligentnej chmurze i inteligentnej krawędzi”.

Firma Microsoft przestała produkować własne smartfony sygnowane nazwą Lumia, a według The Verge plotki sugerują, że firma utrzyma po prostu system Windows 10 Mobile, dopóki wsparcie platformy nie zakończy się w 2018 roku.

Ostatecznie Windows Phone jest kolejną ofiarą iPhone’a, oraz najnowszych smartfonów z Androidem, które dziesięć lat temu całkowicie uprzątnęły branżę telefonów komórkowych. Wystarczy wspomnieć o BlackBerry, Nokii czy Palm.© 2018 AppleWorld