Microsoft Office dla iOS pojawi się na początku 2013 roku, ale zaoferuje tylko podstawowe funkcje

Microsoft Office dla iOS pojawi się na początku 2013 roku, ale zaoferuje tylko podstawowe funkcje

Po wielu dyskusjach i plotkach związanych z planami Microsoftu dotyczącymi mobilnej wersji pakietu Office na urządzenia iOS, serwis The Verge dodał dziś dodatkowe szczegóły. Według raportu, Office Mobile dla iOS i Android pojawi się na początku 2013 roku, ale nie będzie oferował takiej funkcjonalności jak tradycyjny Office. Będzie on zbliżony funkcyjnie do obecnej oferty Office 365.

“Office Mobile zadebiutuje w postaci darmowej aplikacji, która pozwoli użytkownikom iOS i Androida na przeglądanie dokumentów Microsoft Office w każdym miejscu. Podobnie jak w istniejącej już usłudze SkyDrive i aplikacji OneNote, Office Mobile wymagać będzie konta Microsoft. Po pierwszym uruchomieniu, konto Microsoft zapewni dostęp do podstawowych funkcji przeglądania w aplikacji. Obsługiwane będą dokumenty Word, PowerPoint i Excel dając możliwość edycji i włączenia ich do subskrypcji Office 365.

Microsoft pozwoli użytkownikom iOS na zakup subskrypcji Office 365 bezpośrednio w aplikacji, lub organizację dystrybucji kodów umożliwiających edycję Office Mobile dla użytkowników. Aplikacja pozwali na podstawową edycję, ale powiedziano nam, że nie zastąpi zwykłego korzystania z wersji dektopowej pakietu Office.”

Raport wskazuje, że Office Mobile dla iOS pojawi się pod koniec lutego lub na początku marca, a wersja Android kilka miesięcy później.

[contentblock id=1 img=gcb.png]© 2018 AppleWorld