Microsoft pracuje nad swoją wersją 7-calowego tabletu

Microsoft pracuje nad swoją wersją 7-calowego tabletu

Published by in iPad on Listopad 6th, 2012

Po tym jak Apple swoim iPadem mini dołączył do rynku mniejszych tabletów z wyświetlaczami 7-8 cali, The Verge poinformował, że Microsoft przygotowuje się do uruchomienia własnego 7-calowego tabletu. Co ciekawe, nie będzie to po prostu mniejsza wersja świeżo wprowadzonego 10-calowego tabletu Surface, a nadchodzący tablet “Xbox Surface” będzie urządzeniem ukierunkowanym na granie działającym na uproszczonej wersji systemu Windows.

Domniemana specyfikacja urządzenia wyciekła już w czerwcu, a teraz The Verge mówi, że wycieki rzeczywiście były prawdziwe, a plany spółki w dalszym ciągu się rozwijają.

Xbox Surface będzie prawdopodobnie posiadać niestandardowy procesor ARM i wysokiej przepustowości RAM zaprojektowany specjalnie do gier. Powiedziano nam, że ta specyfikacja może zostać zmieniona w celu dostosowania  do niezapowiedzianych układów SoC Intela i dlatego Xbox Surface jest rozwijany niezależnie od konkretnej architektury sprzętowej. Mniejszy tablet Microsoftu nie będzie posiadał pełnej wersji systemu Windows, działając raczej na dopasowanym specjalnie systemie. Wiadomości i inne funkcje tabletu mogą być obsługiwane, ale skupi się on przede wszystkim na grach.

Microsoft mówi się, że pracuje w ścisłej tajemnicy nad projektem Xbox Surface, zamykając kilka budynków na terenie kampusu i przynosząc zespół do tworzenia gier i innego oprogramowania dla tego urządzenia. Microsoft mówi, że planuje produkcję urządzenia raczej w tych samych obiektach dedykowanych do większego tabletu Surface niż zlecając jego montaż firmom kontraktowym takim jak Pegatron lub Foxconn.

[contentblock id=1 img=gcb.png]© 2018 AppleWorld