Microsoft sugeruje użytkownikom systemu Windows 10 Mobile przejście się na system iOS lub Android

Microsoft sugeruje użytkownikom systemu Windows 10 Mobile przejście się na system iOS lub Android

Wraz z końcem wsparcia technicznego dla urządzeń z systemem Windows 10 Mobile, które zakończy się 10 grudnia 2019 roku, Microsoft zaleca, aby obecni klienci Windowa 10 Mobile przenieśli się na urządzenie z systemem iOS lub Androidem.

Firma Microsoft wydała zalecenie w dokumencie pomocy technicznej dla systemu Windows 10 Mobile, wyjaśniając plany zaprzestania dostarczania aktualizacji i poprawek zabezpieczeń dla systemu Windows 10 Mobile.

Wraz z końcem wsparcia technicznego dla systemu Windows 10 Mobile firma Microsoft zaleca klientom przejście na urządzenia z systemem Android lub iOS. Misją firmy Microsoft jest oferowanie każdej osobie i organizacji na świecie coraz większych możliwości, co zobowiązuje nas do obsługi naszych aplikacji mobilnych na tych platformach i urządzeniach.

Microsoft zakończył wsparcie dla Windows Phone w lipcu 2017 roku i zaprzestał aktywnego rozwoju Windows 10 Mobile w październiku tego samego roku, co doprowadziło do śmierci platformy. Microsoft usiłował skłonić twórców aplikacji do pisania aplikacji na to urządzenie, ale nigdy nie był w stanie stworzyć silnej bazy użytkowników.

Po porzuceniu Windows 10 Mobile, Microsoft koncentruje się na innych platformach i ma szeroki wachlarz aplikacji dostępnych na urządzenia z systemem iOS i Android.

Wszyscy klienci, którzy mają urządzenie z systemem Windows 10 Mobile, będą mogli nadal z niego korzystać po 10 grudnia 2019 roku, ale dalsze aktualizacje będą niedostępne.


© 2020 AppleWorld