Microsoft udostępnia pakiet Office 2016 dla Mac w wersji Preview, dostępny za darmo dla użytkowników komputerów Mac

Microsoft udostępnia pakiet Office 2016 dla Mac w wersji Preview, dostępny za darmo dla użytkowników komputerów Mac

Published by in Aplikacje on 5 marca, 2015

Office 2016 dla Mac

Microsoft zapowiedział dziś następną iterację swojego oprogramowania biurowego Office przeznaczoną dla użytkowników komputerów Mac, Office 2016. Office 2016 dla Mac jest pierwszą poważną aktualizacją tego oprogramowania od wersji Office 2011 i przynosi nowe wersje programów Word, Excel i PowerPoint z przeprojektowanym interfejsem oraz wsparciem wyświetlaczy Retina, nowymi funkcjami i sporym naciskiem na współpracę i integrację z usługą chmury.

macbookoutlook

Office 2016 dla Mac jest w okresie podglądu bezpłatny dla wszystkich użytkowników komputerów Mac z systemem OS X Yosemite. To kolejny krok Microsoftu w celu udostępniania swoich produktów biurowych w dowolnym miejscu i czasie, na dowolnym urządzeniu. Office ten został zaprojektowany do pracy z Office 365 i OneDrive. Użytkownicy korzystający z tych usług będą mieli najlepsze osiągnięcia z pakietem, ponieważ pozwoli im to uzyskać dostęp do wszystkich swoich dokumentów na wszystkich swoich urządzeniach. Konto Office 365 nie jest jednak wymagane do korzystania z oprogramowania.

microsoftword-800x503

Office 2016 dla Mac przejął wiele elementów, które wcześniej znalazły się zarówno w wersji Windows pakietu Office jak i w aplikacjach mobilnych wydanych w zeszłym roku. Mamy nową wstążkę, która reorganizuje narzędzia i opcje formatowania, okienko zadań do lepszej customizacji graficznej, nowe tematy i style, a sam wygląd jest bardziej podobny do systemu Yosemite i wykorzystuje jego funkcje, takie jak wsparcie trybu pełnoekranowego.

microsoftexcel-800x503

Microsoft uważa, że łączność z chmurą jest kluczową cechą jakiej ludzie oczekują od swojego oprogramowania i stała się ona dla nich centralnym punktem. Z wsparciem chmury, Office 2016 dla Mac pozwala użytkownikom na dostęp do listy plików utworzonych na dowolnym urządzeniu, przechowywanie plików na bieżąco na wszystkich swoich urządzeń i współpracę z innymi użytkownikami. Każda z nowych aplikacji Microsoft Office otrzymała kilka nowych funkcji w chmurze i inne aktualizacje.

Office 2016 dla Mac ma wbudowany mechanizm sprzężenia zwrotnego, który klienci mają używać do zgłaszania błędów i dzielenia się tym, co im się podoba i nie podoba w oprogramowaniu. Opinie klientów będą ważnym elementem, który pomoże firmie Microsoft zadecydować o kolejnych funkcjach jakie doda do swojego oprogramowania. Według Microsoftu, firma ma obsesję na punkcie danych i czyta wszystkie informacje zwrotne, które otrzymuje.

Mający ponad 2,5 GB plik instalacyjny można pobrać ze strony Microsoftu, a wymagana ilość miejsca na dysku to 6 GB. Jeśli na komputerze znajduje się Office 2011, w niczym to nie przeszkadza.


© 2020 AppleWorld