Microsoft wprowadza nową reklamę porównującą swojego asystenta głosowego Cortana z Siri

Microsoft wprowadza nową reklamę porównującą swojego asystenta głosowego Cortana z Siri

Cortana_reklama Microsoft

Microsoft wypuścił nową reklamę porównującą swojego nowego wirtualnego asystenta Cortana do wirtualnego asystenta Apple Siri pokazując, jak pierwsza z nich jest w stanie wykonywać zadania kontekstowo stosując szereg usług.

Reklama zatytułowana “Szczęśliwa rocznica” pokazuje Cortane i Windows Phone 8.1 działający na Nokia Lumia 635 oraz narratora wdającego polecenia związane z rocznicą ślubu. Na początek, narrator zwraca się do Cortany aby przypomniała mu o złożeniu życzeń żonie kiedy zadzwoni po raz kolejny. Tymczasem Siri nie jest w stanie wykonać tego zadania.

Następnie narrator prosi Cortanę aby przypomniała mu o zakupie róż, gdy będzie przechodził w pobliżu kwiaciarni, a Siri ponownie nie spełnia tej prośby. Wreszcie Cortana automatycznie powiadamia o natężeniu ruchu, aby uniknąć spóźnienia, a Siri kończy reklamę słowami: “Teraz to jest inteligentny telefon.”

To pierwszy raz, kiedy Microsoft prezentuje swojego nowego asystenta głosowego Cortana w porównaniu z Siri, jednak firma wykorzystała już głos Siri, aby wyśmiać iPada w przeszłości. Cortana po raz pierwszy została ogłoszona w kwietniu wraz z Windows Phone 8.1, a Microsoft reklamował możliwości wirtualnego asystenta w połączeniu z przypomnieniami i zadaniami związanymi z ludźmi i miejscami. Warto zauważyć, że manager Windows Phone powiedział w zeszłym miesiącu, że firma chce by Cortana była “wszechobecna” wśród platform mobilnych, co może wskazywać, że Microsoft może rozszerzyć Cortanę na iOS i Android.© 2018 AppleWorld