Microsoft wypuszcza programy Word, Excel i PowerPoint na iPada

Microsoft wypuszcza programy Word, Excel i PowerPoint na iPada

Office iPad

Podczas swojego pierwszej, wielkiej, konferencji prasowej jako Dyrektor Generalny Microsoft, Satya Nadella otworzył dzisiejsze wydarzenie medialne od wprowadzenia pakietu Office dla iPada, zgodnie z wcześniejszymi plotkami. Word, Excel i PowerPoint na iPada są już dostępne w App Store.

Wszystkie trzy aplikacje są dostępne do pobrania za darmo i będą dawać możliwość prezentowania i oglądania za darmo. Użytkownicy chcący edytować lub tworzyć dokumenty w aplikacjach będą potrzebowali subskrypcji usługi Office 365, która jest wyceniona na 42,99 złotych miesięcznie lub  429,99 złotych rocznie dla pakietu Home Premium umożliwiając dostęp z wielu komputerów i urządzeń mobilnych.

Screenshot1

Wyświetlaj, twórz i edytuj dokumenty pakietu Office w obsługiwanych dotykiem aplikacjach Word, Excel i PowerPoint. W Wordzie możesz dodawać komentarze oraz śledzić zmiany, gdy pracujesz nad dokumentem wspólnie z innymi osobami. Przeglądaj i aktualizuj arkusze kalkulacyjne Excela oraz dodawaj do nich wzory i wykresy. Modyfikuj prezentacje PowerPointa, po czym wyświetlaj je bezprzewodowo na dużym ekranie. Chcąc edytować i tworzyć dokumenty w aplikacjach pakietu Office dla iPadów, musisz mieć odpowiednią subskrypcję usługi Office 365.

Microsoft przyznał wkrótce po wprowadzeniu na rynek pierwszego iPada w 2010 roku, że rozważa możliwość wprowadzenia swojego pakietu Office na tablety, a na początku 2012 roku zauważono prototyp pokazany przez The Daily. Plany Microsoftu pozostawały w bezruchu, jednak z doniesień firmy była ona niechętna na wprowadzenie pakietu na iPada, promując swój własny tablet Surface z systemem Windows.

Screenshot2

Po tym jak Nadella objął stanowisko dyrektora generalnego Microsoft, firma zobowiązała się do wypuszczenia wreszcie pakietu Office dla iPada, choć niektórzy twierdzą, że jest to zdecydowanie za późno, biorąc pod uwagę, że całe pokolenie użytkowników już przeniosło się na inne rozwiązania dające mobilne możliwości.

Wszystkie trzy aplikacje dostępne są do pobrania w App Store za darmo:

Równolegle z wydaniem pakietu Office na iPada, Microsoft wydał także specjalną aplikację Microsoft Office Mobile na iPhone, która pozwala na przeglądanie i edycję plików Word, Excel i Powerpoint. Aplikacja także jest darmowa i dostępna już w App Store.

[contentblock id=1 img=gcb.png]© 2018 AppleWorld