Możliwe nazwy dla systemu mac OS 10.14 to Mojave, Sequoia, Ventura lub Sonoma

Możliwe nazwy dla systemu mac OS 10.14 to Mojave, Sequoia, Ventura lub Sonoma

Published by in Mac on Maj 25th, 2018

Seria aplikacji o zastrzeżenie znaków towarowych, które Apple złożył w Kambodży i na Filipinach, może wskazywać na nazwę, której możemy spodziewać się w macOS 10.14, nowej wersji systemu dla komputerów Mac, którą Apple zaprezentuje na Worldwide Developers Conference w czerwcu.

W obu krajach, z pomocą innej firmy, Apple zastrzegł kilka nowych znaków towarowych w postaci znanych nazw geograficznych z Kalifornii. Na Filipinach Apple złożył aplikacje o znak towarowy dla nazw Mojave, Sequoia, Sonoma i Ventura, podczas gdy w Kambodży firma Apple zgłosiła znak towarowy do nazwy Mojave.

Nie jest jasne, dlaczego Apple zastrzegł nowe znaki towarowe dla tych nazw w tych konkretnych krajach, ale te nowe zgłoszenia sugerują, że jedną z tych czterech nazw może użyć dla systemu macOS 10.14. Biorąc pod uwagę, że Mojave jest nazwą, która została złożona w obu lokalizacjach, może to być lider nazwy Apple.

pustynia Mojave

Od kilku lat Apple używa nazw związanych z pasmem górskim Sierra Nevada. Mieliśmy macOS 10.10 Yosemite, macOS 10.11 El Capitan, macOS 10.12 Sierra i macOS 10.13 High Sierra. Choć jest jeszcze kilka innych dostępnych nazw w tej lokalizacji, to być może Apple planuje przejście do nowej lokalizacji. Kalifornijskie punkty orientacyjne to wybrany przez Apple system nazewnictwa od czasu wydania OS X Mavericks w 2013 roku.

Mojave to pustynia w Kalifornii, a Sonoma i Ventura to miasta. Pierwsze położone jest w północnej Kalifornii i popularne jako destynacja winna, podczas gdy drugie położone jest w Południowej Kalifornie i słynie z miejsc do surfowania. Sekwoja ma reprezentować Parki Narodowe Sequoia i Kings Canyon, położone w południowej części gór Sierra Nevada. W Parku Narodowym Sequoia rosną gigantyczne drzewa sekwoi.© 2018 AppleWorld